reklamı kapat

Mike Novogratz: Bitcoin Alımını Serbest Fonlar Yapıyor

Mike Novogratz: BTC alımını serbest fonlar yapıyor.
18:00
5 Mayıs 2020

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, şu an için bireysel yatırımcılar yerine aslında kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) alımı yaptığını belirtti. Novogratz, Closing Bell isimli programda yaptığı açıklamalarında, lider kripto para biriminin yükseliş sebebini de belirtti.

Bitcoin beklenmeyen bir şekilde ve hızda 9.000 doların üstüne doğru çıksa da kimse hala bu yükselişin asıl sebebini bilmiyor. Bazıları BTC’nin 30 Nisan tarihindeki hareketinin sebebini Bitcoin Halving’in fiyata olan etkisi olarak görürken, bir kesim ise ABD tarafından Çin’e yeniden ticari ambargolar konulabileceği ihtimalinin fiyatlandığını düşünüyor.

Sebep ne olursa olsun Bitcoin’in Mart ayındaki düşüşten sonra tamamen toparlandığı ve ciddi bir alıcı çekmeyi başardığı ortada. Peki gerçekten BTC’yi bu seviyelere çıkartan alımı yapan kişiler veya kurumlar belli mi? Novogratz şu an için sektöre çok fazla yeni yatırımcı girdiğini ve bunun asıl sebebinin serbest yatırım fonları olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Altın Çağrısı

Ünlü CEO’ya göre bireysel fon yöneticileri değil, direkt olarak büyük fonların uzmanları BTC alımlarından sorumlu. Tecrübeli isme göre dev serbest fonlardan BTC’ye yönelik açıklamalar duymamız ise an meselesi. Mike Novogratz aslında buna benzer bir çağrıyı yaklaşık bir hafta önce de gerçekleştirmişti. Bitcoin’in rekor kırdığı günde konuşan eski Goldman Sachs yöneticisi, sadece Bitcoin’in değil altının da yatırım olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.