reklamı kapat

Mathis’in Koleksiyonunun En Değerli Parçası Bitcoin ile Müzayedeye Çıkıyor

27 Mart 2018
  • S. GüvençliS. Güvençli

Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) 13 sezon oynayan Evan Mathis değerli beyzbol oyun kartlarını açık artırma ile satmaya hazırlanıyor. Üstelik dünyanın en yüksek bütçeli beyzbol kartı açık artırmasında Bitcoin ile ödeme yapmak da mümkün.

Açık artırmaya çıkacak ürünlerin en önemlisi olarak 1952 Topps Mickey Mantle görülüyor. Bu kart hafızalara kazınmış, taraftarların en gözde kartlarından biri. Mint 9 olarak derecelendirilen bu kart 3,5 milyon dolar değerinde.

Beyzbol kartlarının “Mona Lisa”sı olarak bilinen T206 Honus Wagner ise bugüne kadar gelmiş geçmiş en değerli ve en ünlü kart olarak anılmasına rağmen 2016 yılında 3,12 milyona satılmıştı. Wagner’in gençlik fotoğrafı üzerinde olan kartın dünya genelinde sadece 50-60 kadar kopyası olduğu düşünülüyor.

Evan Mathis, Mickey Mantle gibi değerli bir kartı satma sebebi olarak yeni bir ev satın alma isteğini gösterdi. Ayrıca son dönemlerde kripto paraların da piyasaya girmiş olmasını bir fırsata dönüştürmek istediğini ve özellikle Bitcoin milyonerlerine hitap eden bir müzayede gerçekleştireceğini belirtti. Bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

Kripto para dünyasında onlarca yeni para üretildi. Benim istediğim şey, pazarı daha da genişletmek ve insanlara bunu kullanabilmeleri için biraz daha şans vermek.

Bunların yanında Mathis, sıkı bir spor kartı koleksiyoncusu olmasına rağmen koleksiyonunun büyük çoğunluğunu bir kaç yıl önce sattı. PSA tarafından Mint 9 olarak değerlendirilen bu kartı da sattıktan sonra nakide çevirip ailesine rüya gibi bir ev satın almak istiyor.

Ancak böylesine büyük bir rakamla gerçekleştireceği Bitcoin işlemi için ciddi komisyonlar ödemek zorunda kalabilir. Bu sebeple özel listelerle satışa çıkan ve Bitcoin ile ödeme yapılan evlerden birini seçerek komisyon giderlerini sıfıra indirebileceği bir alışveriş gerçekleştirmeyi göz önünde bulundursa iyi olacak.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.