Reklam

Loeffler ve Sprecher Bakkt Hakkında Konuştu

Tüm kripto para dünyasının merakla beklediği Bakkt platformunu yöneticilerinin dilinden dinliyoruz…
14:00
15 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler ve Intercontinental Exchange başkanı Jeff Sprecher ve Michael Casey geçtiğimiz günlerde Coindesk’in düzenlediği Invest Conference etkinliğinde konuştu. Bu sohbet dün bir podcast aracılığıyla kripto para meraklılarıyla paylaşıldı.

İki yönetici daha şimdiden işleri çok farklılaştıran Bakkt platformu hakkındaki planları üzerine derinlemesine bir sohbet gerçekleştirdi ve neden başlangıçta sadece Bitcoin’e odaklandıklarını anlattı.

Bakkt’ın federal olarak düzenlenen fiyat buluşu Bitcoin için iyi olacak mı?

Loeffler, Sprecher ve Casey arasındaki konuşma basit bir soruyla başlıyor: Fiyat sizin için önemli mi?

Loeffler ilk olarak dijital varlıkların fiyatlandırılmasının çok az fark yarattığını dile getirdi ve özellikle şu an yaşanan ayı piyasasına dair umut verici ifadelere yer verdi:

Bugünün manşetini düşünerek Bakkt ile ne yapmak istediğimize ve bu alanda yer alanların neler yaptığına baktığımda, “Dijital varlıklar hayatta kalsın mı?” sorusuna kesinlikle “Evet!” diyorum.

Hem Loeffler hem Sprecher Bakkt’ın kripto paralara getireceği en önemli şeyin ilk kez tamamen fiyat keşfini düzenlemek olduğunu iddia ediyor. Platformun ana odağının bu konu olduğunu ifade eden Sprecher şunları kaydediyor:

Şeffaf ve yeterli fiyat keşiflerinin olabileceği sistemler geliştiriyoruz.

Bunun yanında Loeffler, kurumların kripto para dünyasına girmeden önce “kesinliğe” ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Bakkt’ın da tam bu amaçla yola çıktığını ve başarmak istediği şeyin federal düzeyde düzenleyici kurallara tamamen uygunluk olduğunu belirtti.

Ayrıca ICE ağının diğer kurumlardan daha güvenli olmasının bir başka sebebi olarak da manipülasyondan arındırılmış fiyat keşif yöntemlerine sahip olacak olması… Bitcoin Amerika hükümeti tarafından emtia olarak kabul edilen tek kripto para olduğu için de düzenleyicilerle uyumlu şekilde çalışacak böyle bir platformda bu şekilde fiyat keşif sisteminin olması eşsiz olacak.

Peki, Bakkt’ın diğerlerinden farkı ne?

Bakkt’ın diğer borsalardan ya da CBOE ve CME gibi finansal kuruluşlardan ne gibi farklılıkları olduğu konusu üzerine ilk olarak Loeffler konuştu:

ICE olarak dünyanın en büyük borsa operatörüyüz. Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Kanada’ya bir düzine borsa işletiyoruz. Dolayısıyla dünyanın her yerinden kurumsal olarak tüm varlık sınıflarının en büyük yatırımcılarıyla bağlantı içindeyiz.

Sprecher, Bakkt platformunun kendi takas merkezini kullanacağını da ekliyor. Her şey tamamen önceden finanse edileceği için de daha az kaldıraç riski olması bekleniyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar