Litecoin’den (LTC) Uzun Süredir Beklenen Hamle Geldi!

Litecoin yatırımcılarının uzun süredir beklediği hamlesinin gerçekleştiğini duyurdu. Gelişme sonrası fiyatlanmalar etkilenecek mi?
19:55
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin (LTC), yıllar süren geliştirmesinin ardından 19 Mayıs tarihinde beklenen MimbleWimble (MWEB) yükseltmesini başlattığını duyurdu.

Gizlilik Garantisi

Bununla birlikte Litecoin, iki milyonluk blok seviyesinde sona eren yükseltmenin ardından kullanıcılarına Litecoin ağındaki yükseltme işlemlerinin tamamlanmasıyla gizliliğin garanti altına alınacağını öne sürdü.

Yanı sıra yerel tokenların ağlardaki yükseltme haberlerine neredeyse hiç olumlu tepki göstermemesi alışılagelmiş bir durum olarak bilindiği gibi, kripto para piyasalarındaki son birkaç hafta içinde yaşanan volatilite nedeniyle uzun süredir beklenen yükseltme karşısında LTC’nin pozitif yöndeki hareketi daha da zorlaştı.

Bununla birlikte kripto para biriminin yükseltme öncesinde fiyatı düşük seviyelerde seyrederken, uzun zamandır beklenen MWEB yükseltmesinin tamamlanmasının ardından iki günlük süreçte bir toparlanma içerisinde olduğu ifade ediliyor.

Litecoin 412,96 dolarlık ATH’sinden %83,23’lük yaşadığı bir düşüşün ardından,  MWEB yükseltmesinin ellerinde LTC tokenları tutan yatırımcılar için sevindirici bir haber olduğu ve kripto para biriminin toparlanma hazırlığında olduğu belirtiliyor.

Buna ek olarak uzmanlar LTC grafiklerini incelediklerinde kripto para biriminin bir yükseliş ivmesine girebileceğini öngörüyor. Analistler ayrıca artan satış baskısının göstergesi olarak MACD çizgisi ile trend çizgisini yukarı yönde kesiştiğini ve bu durumun genellikle bir yükseliş koşusunun habercisi olduğunu ifade ediyor.

Balina Sayılarında Düşüş!

Öte yandan 19 Mayıs tarihinde LTC günlük işlemlerinin düşüş eğilimine girdiği ve 109.000 günlük aktif adres sayısının son iki gün içerisinde %65’in üzerinde düştüğü öne sürüldü.

Yanı sıra uzman analistler belirtilen dönemdeki balinaların aktivitesi hakkında şunları söyledi:

“LTC tokenı 1 milyon doların üzerindeki işlemler için %91 oranında ciddi bir düşüş kaydetti. 19 Mayıs tarihinde 62 balina işlemi mevcutken bugünün tarihi itibariyle bu sayı yalnızca beş adet seviyelerine gerilemiş durumda. Bu durumdan bir çıkarım yapacak olursak artık yatırımcıların LTC tokenını biriktirmedikleri görülüyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar