X


Litecoin’de (LTC) Teknik Görünüm! (Eylül Ayı Fiyat Performansı)

Yüksek volatilitedeki fiyat hareketleri sebebiyle Eylül ayı, kripto para piyasası adına oldukça olumsuzdu. Sahte Walmart haberi ile ağır bir darbe alan Litecoin, toparlanabilecek mi? İşte LTC'nin Eylül ayı fiyat performansı...
23:20
30 Eylül 2021

Bir zamanlar piyasa değeri bakımından ilk on kripto para içerisinde yer alan Litecoin (LTC), piyasanın Mayısta başlattığı düşüşten bu yana, sıralamada çok ciddi düşüşler yaşadı. Yatırımcıların daha iyi performans gösteren altcoinlere yönelmesi ve kurumsal yatırımcı ilgisinin az olması, LTC’nin fiyat yükselişlerine zarar verdi.

Eylül Ayı, Piyasa Adına Olumsuz Geçti

Eylül ayının başlarındaki kısa bir dönemde, piyasa bir takım yükseliş sinyalleri verse de, satıcılar kısa bir süre içerisinde tekrardan ağırlığını hissettirdi. Litecoin, artık bir alt kanalın içindeydi ve toparlanma başlatmak için güçlü bir destek seviyesi bekliyordu. Ancak satıcıları engellemek kolay bir iş değildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Walmart Haberi Piyasayı Sarstı

Litecoin, Eylül ayına olumlu fiyat hareketleriyle başladı. Walmart’ın, online ödemelerde LTC kabul edeceğine dair yapılan spekülasyonlar, kripto varlığın bulunduğu fiyat seviyesinden %45 civarında bir yukarı yönlü fiyat hareketi kaydetmesine sebep oldu. Bu fiyat hareketi de, LTC’yi, son dört ayın en yüksek seviyesi olan 232 dolar fiyat seviyesine taşıdı. Yükselişin hemen ardından Walmart, iddiaları yalanladı. Walmart’ın açıklamasından sonra Litecoin, sert bir düşüş kaydederek 163 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bu fiyat hareketi ile birlikte LTC, önemli bir destek seviyesinin altına düştü.

Arka arkaya, birbirine zıt yönlü gerçekleşen bu volatilitesi yüksek fiyat hareketlerinden bu yana Litecoin, düşük oranlardaki düşüş ve yükselişlerden başka herhangi bir sert fiyat hareketi kaydedemedi. Şu anda bir üst trend çizgisini test etmesine rağmen LTC, yukarı yönlü fiyat hareketleri için güçlü sinyaller veremiyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar