X


Litecoin Crypto.com’un Visa Anlaşmalı MCO Wallet Uygulamasına Eklendi

Kripto para sektörünün geleceği en parlak alan adlarından biri olan Crypto.com geçtiğimiz ay İsviçre merkezli Monaco tarafından satın alınmıştı.
21:00
3 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz aya kadar Monaco olarak bilinen Crypto.com, MCO Wallet uygulamasına popüler kripto para birimi Litecoin’i dahil ettiğini duyurdu. Böylece Visa destekli MCO platformu desteklediği kripto para birimi sayısını beşe çıkardı.

MCO Wallet Litecoin dışında Ethereum, Bitcoin, Binance Coin ve platformun kendi kripto parası Monaco Coin’i (MCO) destekliyordu. Kullanıcılar platformda bahsi geçen kripto paralarla işlem yapabiliyor ve  yatırımlarını takip edebiliyor. Crypto.com’a göre Litecoin, kullanıcılara çeşitlilik ve daha geniş kullanım alanı sunmak amacıyla platforma eklendi. Crypto.com’un kurucusu ve CEO’su Kris Marszalek şunları kaydetti:

Litecoin’i platformumuza ekleyerek hem uygulamanın işlevselliğini arttırıyoruz hem de sezgisel  bir kripto para borsasına dönüşüyoruz. Litecoin gün geçtikçe daha fazla lokasyonda kabul görüyor. MCO Wallet’da ve MCO Visa kartında Litecoin desteğini görmek beni heyecanlandırdı. Crypto.com olarak daha fazla kullanıcının Litecoin alıp satmasına olanak sağlayarak kripto paraların günlük hayatta kullanım alanlarının genişletilmesini misyon edindik.

Monaco, geçmişte ortaklık anlaşmaları konusunda kripto para topluluğu arasında bazı tartışmalara neden olmuştu. Crypto.com yeni markasıyla birlikte farklı bir kimliğe bürünmüş gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Crypto.com geçtiğimiz aya kadar Monaco adı altında hizmet veriyordu. Kripto para sektörüyle bağdaşan yeni bir ismin ve markanın benimsenmesi Crypto.com için yeni bir başlangıcın kapılarını aralayabilir.

Crypto.com’un kendi kripto para birimi Monaco Coin şu anda 106,2 milyon dolarlık piyasa değeriyle 6,73 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar