reklamı kapat

Litecoin Artık Merkezsiz Uygulamalarda Çalışabiliyor

14 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Blocknet Litecoin’in artık Blocknet protolü ile uyum sağladığını duyurdu. Bu sayede Litecoin ağı Blockchain’ler arası merkezsiz uygulamalarını (dApps) çalıştırabilecek.

Blocknet Litecoin haberini Twitter aracılığıyla duyurdu. Litecoin’in Blockchain’ler arası çalışabilmesinin ekosisteme ivme kazandıracağı belirtildi. Ayrıca Litecoin Blocknet’in merkezsiz borsasında da listelendi.

Litecoin geliştiricileri Litecoin’in ödemelerde yaygın kullanılabilmesi için Litecoin ağını olabildiğince diğer sistemlerle uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Merkezsiz uygulama ödemelerinin Litecoin ile ödemelere uygun olması da bu konuda atılmış önemli bir adım. Blocknet 2014 bu yana gelişen bir topluluğa sahip. Topluluğun hedefi açık kodlu ve merkezsiz bir sistem yaramak ve bu sistemlerin merkezi sistemlerle uyumlu çalışmasını sağlamak. Blocknet protokolü tepeden tepeye çalışıyor ve farklı blockchain’lerin birbiri ile etkileşimini mümkün kılıyor.

Diğer yandan birçok kullanıcıya sahip kripto para cüzdanı Abra da Litecoin’i listeledi. Abra CEO’su Bill Barhydt yaptığı açıklamada mobil uygulamanın Litecoin çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebildiğini belirtti.

Litecoin’in piyasadaki durumu

Son zamanlarda kripto piyasası hem yükseliş hem de düşüşler yaşadı. Litecoin fiyatı da piyasanın geneliyle paralel hareket etti. Litecoin ödemelerini kolaylaştıracak eklentisi Litepay’in beklentileri karşılayamamasının ardından geçtiğimiz aylarda piyasa değeri kaybına uğramış olabilir. Bu yazının yazıldığı sıralarda LTC 144 dolardan işlem görüyor ve son 7 günde %14.57 değer kaybetmiş görünüyor.

Litecoin geçtiğimiz haftalarda piyasa değeri sıralamasındaki 5. yerini EOS’a kaptırmıştı. Nisan ayı ortalarında Litecoin piyasa değeri 6.1 milyar dolar seviyesindeydi, o zamandan bu yana değer kazanarak  8.2 milyar dolara yükselse de bu yükseliş EOS tarafından geçilmesine engel olmadı. Litecoin Vakfı Litecoin’i yaygınlaştırma çalışmalarına devam ediyor, eğer başarılı olurlarsa Litecoin’in piyasa sıralamasındaki yerini geri aldığını görebiliriz.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER