Reklam

Kurumsal Yatırımcı 11 Hafta Sonra Yine Bu Altcoin’e Yöneldi!

 Makroekonomik ortam kripto paralara baskı uygularken, kurumsal yatırımcı da piyasadan tamamen çekilmedi. 
16:30
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Makroekonomik ortam kripto paralara baskı uygularken, kurumsal yatırımcı da piyasadan tamamen çekilmedi.

Ethereum, Yeniden Kurumsal Giriş Aldı

Ethereum (ETH) yatırım ürünleri, 2022’nin başından bu yana kurumsal yatırımcılardan giriş çekme konusunda sınıfta kaldı. Yıldan bugüne yaklaşık 451 milyon dolarlık çıkışla ETH, önde gelen kripto para birimleri arasında en kötü performans gösteren dijital varlık olmaya devam etti. Ancak, ETH ürünleri yaklaşık 5 milyon dolar değerinde girişe tanık olduğu için geçen hafta durum biraz değişti. Kripto para piyasası sert bir düzeltme aşamasından geçerken, kurumsal yatırımcılar daha çok kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünlerine odaklandı. Geçen hafta, ayrıca Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) da küçük girişler gördü.

CoinShares’in haftalık raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 64 milyon  dolar giriş görüldü, ancak rakamlar girişlerin çoğunluğun kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünleri olduğunu ortaya koyuyor. Ethereum, geçen hafta toplam 5 milyon dolar tutarında  bir giriş gördü. ETH, 11 haftalık çıkış serisini kırmayı başardı. CoinShares haftalık raporuna göre, çok varlıklı  kripto yatırım ürünlerinde toplam 4,4 milyon dolar giriş görüldü. Bu varlıklar, yılın sadece 2 haftasında küçük çıkışlarla son olumsuz düşüşlerden en az etkilenen ürün olmaya devam ediyor.

Kurumsal Yatırımcı, Bitcoin’i Terk Ediyor

Haziran ayının 4. haftasında Bitcoin yatırım ürünleri tarihi çıkışlara tanık oldu. Sonuç olarak, yönetim altındaki küresel dijital varlıkların toplam değeri keskin bir şekilde düştü. İsveç dışında, Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki kripto varlık yöneticileri geçen hafta girişlere tanık oldu. ABD’deki kripto varlık yöneticileri 46 milyon dolar değerinde giriş çekti. Bu rakam rakam Bitcoin ürünlerine yapılan yatırımı içeriyor. Brezilya, Kanada, Almanya ve İsviçre gibi ABD dışındaki bölgelerde yatırım ürünlerine toplam 20 milyon ABD doları tutarında küçük girişler görüldü.

Bu, yatırımcıların cari fiyatlarla uzun pozisyonlara odaklandıklarını vurguluyor. Son haftalık girişlerden sonra, yönetim altındaki küresel kripto varlıkları şu anda 35.4 milyar dolar civarında. Bitcoin ve Ethereum yatırım ürünlerinin toplam değeri 32 milyar dolara yakın. Uzmanlara göre, daha fazla kurumsal yatırımın kripto para sektörüne girmesi için netlik ve regülasyon gerekiyor. ABD dahil birçok ülke düzenlemeler için düğmeye bastı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar