X


KuCoin Shares Nedir?

KuCoin, 200'ün üzerinde coin'i listeleyen bir kripto para borsası...
09:00
22 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

KuCoin 200’ün üzerinde kripto parayı listesinde bulunduran ve 2017 yılında kurulan bir kripto para borsası. KuCoin’in son dönemde 45 milyon dolara kadar ulaşan işlem hacmi bulunuyor.  KuCoin’i diğer borsalardan ayıran farkı ise kendi token’ı KuCoin Shares’in sağladığı faydalar.

KCS Token

KCS alınıp satılabilir bir token olmasının yanı sıra platforma yeni üye olan kullanıcılara hediye olarak dağıtılıyor. Aynı zamanda platform referans sitemini kullanarak mevcut kullanıcıların KCS token’ı kazanmasına olanak tanıyor.

KCS token’larının piyasa arzı 180 milyon token olarak sınırlandırıldı ve token’ların yarısı kullanıcılara ayrıldı. Diğer yarısı ise platform kurucuları ve danışmanları için 2021 Eylül ayına kadar donduruldu.

KuCoin Shares Nasıl Çalışır?

KCS token’larına sahip kullanıcılar borsanın kazandığı günlük kazanç üzerinden pay alıyor. Kullanıcıların payına düşen kazançlar sahip olduğu token sayısına göre artıyor. Şu anda KuCoin platformu kullanıcılardan işlem ücreti olarak aldığı token’ların %50’sini bonus olarak kullanıcılara geri dağıtıyor. KuCoin Whitepaper’ına göre bu oran zaman içinde %15’e düşürülebilir, ancak borsanın başarısı yükseldikçe kullanıcıların aldığı bonus da zamanla artabilir. Kullanıcılar paylarını KuCoin borsası üzerinde işlem gören herhangi bir kripto para cinsinden alabiliyor. Paylar kullanıcılara her gün belirli bir saatte dağıtılıyor.

Diğer yandan KuCoin ekibi, platformu tamamen merkezsiz hale getirmek için hızla çalışıyor ve 2019 yılında geliştirmelerin tamamlanması planlanıyor. KuCoin geliştiricileri platformun çok yüksek güvenlikli olduğunu öne sürüyor. Hatta şirketin yaşanabilecek aksiliklere karşı önlem olarak 2 farklı ülkede 3 merkezi bulunuyor.

KuCoin Shares Nereden Alınır?

KCS ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda 0,69 dolardan işlem görüyordu. 2018 Ocak ayında bilinirliğinin bir anda artmasıyla fiyatı 20 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Tüm zamanların en yüksek fiyatı 20 dolara çıkışının ardından KCS, 3 dolara kadar geriledi ve mart ayından bu yana 2-3 dolar seviyeleri arasında işlem görmeye devam etti. KCS token’ları KuCoin’in kendi kripto para borsasından temin edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar