Kritik Gelişme: İsviçre Bankası Sygnum, Bu Altcoin’i Tercih Etti!

Kripto para karşıtlığı son dönemde zirveye ulaşsa da, kurumlar ve bankalar kervana katılmaya devam ediyor.
12:40
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para karşıtlığı son dönemde zirveye ulaşsa da, kurumlar ve bankalar kervana katılmaya devam ediyor.

Sygnum, Cardano’yu Staking Listesine Ekledi

İsviçre bankası Sygnum, staking teklifine Cardano’yu (ADA) eklediğini duyurdu. Şirket bugün yaptığı açıklamada, müşterilerinin ödül kazanmak için banka düzeyindeki staking platformu aracılığıyla ADA’yı stake edebileceklerini belirtti. Staking, belirli kripto paraları tutmanın karşılığında ödül kazanmanın bir yolu olarak tanımlanabilir. Böylelikle ADA, Sygnum’un staking için sunduğu kripto para birimleri listesine eklenecek. Sygnum, an itibariyle Ethereum (ETH), İnternet Computer (ICP) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere üç kripto para birimi üzerinde staking teklifi yürütüyor. ADA’nın eklenmesiyle birlikte altcoin, Sygnum’un müşterilerine stake için sunduğu dördüncü kripto para oldu. Gelişme hakkında yorum yapan Sygnum Bank strateji başkanı Thomas Eichenberger şunları söyledi:

Dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ettikçe, temel protokollerin yanı sıra ödül kazanma fırsatları ve hizmetleri talebi de artmaya devam ediyor. Signum, şimdi Cardano da dahil olmak üzere 4 kripto para biriminde staking hüzmeti veriyor.  Müşterilerimize, düzenlenmiş bir sistemde ve bankanın güvenliği ile gönül rahatlığıyla geniş bir yatırım fırsatları yelpazesi sunuyoruz.

Sygnum’un en iyi kripto para birimi staking hizmetlerinden birini sunması dikkat çekici. Sygnum’un stake hizmeti, bankacılık platformuyla tamamen entegredir. Kullanıcıların güvenliği, ayrılmış cüzdanlar, güvenli özel anahtar yönetimi ve çok katmanlı bir güvenlik altyapısı aracılığıyla garanti edilir. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, Sygnum müşterilerini Cardano ekosistemine davet ederken, gelişme konusunda heyecan duyduğunu belirtti ve şunları söyledi:

Bu yeni teklif, Sygnum müşterilerinin, varlığı devretmek veya kilitlemek zorunda kalmadan risksiz bir stake deneyiminin keyfini çıkardıkları ekosistemimize katılmalarına olanak tanıyor. Ek olarak, Cardano’nun son teknoloji mimarisi, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere ADA sahipleri için benzersiz bir deneyim sunuyor.

Banka, Bir İlke İmza Atmıştı

Bu arada Sygnum, müşterilerine Ethereum staking sunan ilk banka oldu. Bu girişim, Sygnum’un kripto paraların potansiyellerinin tamamen farkında olduğunu ve kullanıcılarına yeni ortaya çıkan varlık sınıfına tam olarak maruz kalmayı taahhüt ettiğini gösteriyor.

Uzmanlara göre, kripto paraların küresel çapta benimsenmesi için ve kurumsal yatırımcının kervana katılması için regülasyon şart. ABD, son dönemde düzenlemeye yönelik somut adımlar atmaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI