X


Kripto Para Sektörü İle İlgili Arama Hacimleri Zirve Yaptı

GoogleTrends, kripto para sektörü ile ilgili aramaların arttığını ortaya koyan verileri yayınladı
23:54
20 Mayıs 2021

GoogleTrends verilerine göre Google’da “kripto para” anahtar kelimelerinin haftalık arama hacmi, hem ABD’de hem de dünya çapında en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para sektörü ile ilgili arama hacimleri 9-15 mayıs tarihleri arasında bir önceki zirvesini görmüştü.

Kripto Para Sektörü İle İlgili Aramalar Zirve Yaptı

GoogleTrends, dün kripto para piyasasında yaşanan büyük geri çekilmeyle insanların kripto para sektörü ile ilgili aramaların arttığını ortaya koyan verileri yayınladı. Verilere göre, “kripto para” anahtar kelimelerinin arama hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para ekosistemine artan ilgi, en popüler ikinci kripto para olan Ethereum’un inanılmaz rallisi ile ivme kazanmıştı. ETH, 12 mayıs tarihinde 4.362 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. The Block tarafından derlenen veriler, “Ethereum” anahtar kelimesini içeren aramaların bu dönemde rekor seviyelerini ulaştığını gösteriyor.

Bununla birlikte 9 mayıs ila 15 mayıs arasındaki dönem Ethereum madencilerinin Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ettiği dönemdir. 15 mayısta Ethereum madencilerinin günlük kazancı 128.04 milyon dolarken Bitcoin’de bu rakam 61.6 milyon dolar değerindeydi.

En Çok Aranan Diğer Kelimeler

Tesla CEO’su Elon Musk, 8 mayıs tarihli Saturday Night Live programında GoogleTrends verilerinde Dogecoin aranma hacimlerinin rekor kırdığı dönemde aynı günün anneler günü olması dolayısıyla annesine Dogecoin alacağına dair ifadelerde bulunmuştu. Bu durum, Elon Musk’ın çevresel kaygılar nedeniyle Tesla’nın Bitcoin kabul edemeyeceğini açıklamasının 4 gün öncesinde geldi.

GoogleTrend Twitter hesabının paylaştığı verilere göre dün yaşanan geri çekilmenin akabinde ABD’de “Kriptolarımı satmalı mıyım?” aramalarının %400 arttığı tespit edildi. Bunun yanı sıra “çevre dostu kripto para birimi” aramalarının da arttığından bahsedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar