Kripto Para Piyasasında Önemli Gün: Bir Kilometre Taşı Daha Geride Kaldı!

Kripto para piyasasında Bitcoin’in (BTC) fiyatının yükselmesi ile bugün önemli bir kilometre taşı daha geride bırakıldı. 
13:30
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatında bugün yaşanan artış ile birlikte kripto para piyasası bir kilometre taşını daha geride bıraktı ve toplam kripto para piyasası değeri 3 trilyon dolara ulaştı. Böylece toplam kripto para piyasası değerinde %3’ün üzerinde artış yaşanmış oldu.

Piyasadan Önemli Hamle

Coingecko’dan elde edilen verilere göre kripto para piyasası toplam hacmi bugün 3 trilyon dolara ulaştı ve rekor kırdı. Böylece toplam kripto para piyasası değeri son yedi günde %8.4 ve son 30 günde %25,5 arttı. 2021’in başından bu yana ise 1 Ocak’ta 775 milyar dolardan %284 gibi büyük bir artış gösterdi

Bunlara ek olarak Companiesmarketcap’a göre, kripto piyasası artık Microsoft gibi şirketlerden daha büyük. Ayrıca kripto para birimleri, yaklaşık piyasa değeri 11,5 trilyon dolar olan altının da dörtte biri büyüklüğüne ulaşmış durumda.

Öte yandan son 24 saat içinde yaklaşık olarak %7,2 değer kazanan Bitcoin, 1,24 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ve %43,5’lik bir piyasa hakimiyetine sahip.

Ayrıca piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH), 558 milyar dolarlık bir değer sahip ve 496 milyar dolarlık değeri bulunan JPMorgan’dan daha büyük. ETH’nin piyasa hakimiyetinin ise şu an için %19,5 seviyesinde olduğu ifade edilebilir.

Tüm bunlara ek olarak bir başka önemli veri sitesi CoinMarketCap’de henüz 3 trilyon dolarlık sınırın aşılmadığını belirtmekte de fayda var.

Piyasada Son Durum

Şu anda kripto para birimlerinde Bitcoin hakimiyeti sürüyor ve bir süre bu durum altcoin fiyatlarını baskılayabilir. Ancak yine de bu, ETH’nin yeni bir rekor kırmasına ve 4.770 dolara kadar yükselmesine engel olmadı.

Buna ek olarak piyasa hacmi bakımından en büyük 12. kripto para birimi olan Avalanche (AVAX) de son 24 saat içinde yaklaşık olarak %12 artış kaydetti ve 95,45 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Ayrıca son zamanlarda oldukça durgun ilerleyen XRP de bugün bir atak yaptı ve fiyatını 1,29 dolara kadar yükseltmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI