Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Güne yükseliş ile başlayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 24.085 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:31
17 Ağustos 2022
Kripto Para Piyasasına Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta başından bu yana volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), güne yükseliş ile başladı ve kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 24.085 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilim içerisinde düşük oranlı değer artışları kaydetti. Ethereum (ETH), yeniden 1.900 dolar seviyelerini aştı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,2 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 88 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Güne Yükseliş ile Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde 24.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesinin ardında güne yükseliş ile başladı ve kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte yeniden 24.085 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilim içerisinde düşük oranlı değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH) kaydettiği son değer artışlarının ardından yeniden 1.900 dolar seviyelerini aştı. Kripto para piyasasının toplam değeri de 1,2 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca piyasadaki yüksek volatilite de önemli ölçüde azaldı ve Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 88 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 323 dolar, Cardano (ADA) 0,57 dolar, XRP 0,38 dolar, Solana (SOL) 44 dolar, Polkadot (DOT) 9 dolar, Avalanche (AVAX) 27,8 dolar ve Polygon (MATIC) 0,95 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Eos (EOS), Tezos (XTZ), Dogecoin (DOGE), Quant (QNT) ve Filecoin (FIL) ise CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışları kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI