f Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti: Ethereum (ETH), Kritik Seviyeleri Aştı! › COINTURK

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti: Ethereum (ETH), Kritik Seviyeleri Aştı!

Özet

  • Kripto para piyasası, haftaya düşüş ile başlamasının ardından gün içerisinde yeniden yükselişe geçti.

  • Hafta başında kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 1600 dolar destek seviyesinin altına gerileyen Ethereum (ETH) da piyasadaki yükselişin de etkisiyle son 24 saatte yüzde 1'in üzerinde bir değer artışı kaydetti.

  • ETH, kaydettiği son değer artışları ile birlikte yeniden 1600 dolar seviyelerini aştı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
14:50
12 Eylül 2023

Haftaya düşüş ile başlayan kripto para piyasası, gün içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Kripto para piyasasındaki yükseliş eğiliminin de etkisiyle son 24 saatte %1’in üzerinde bir değer artışı kaydeden Ethereum (ETH), yeniden kritik 1600 dolar seviyelerini aştı.

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişte Geçti

Kripto para piyasası, yeni haftaya düşüş ile başlasa da gün içerisinde yeniden yükselişe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 26.000 dolar seviyelerini aştı.

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, lider kripto para birimi BTC‘nin 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine yükseldi.

Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 180 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ethereum (ETH), Yeniden Kritik Seviyeleri Aştı

Kripto para piyasasının geçen haftadan bu yana düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, bu süreçte düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı ve yüksek oranlarda değer kayıpları kaydetti. Bu süreçte Ethereum (ETH) da haftalardır test ettiği 1600 dolar destek seviyesinin altına geriledi.

Öte yandan lider kripto para birimi BTC’nin 26.000 dolar seviyelerini aşması, kripto para piyasasının yeniden yükselişe geçmesine neden oldu. Yeni haftanın ilk gününde haftalardır test ettiği 1600 dolar seviyelerinin altına gerileyen Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1’in üzerinde bir değer artışı kaydederek yeniden 1600 dolar seviyelerini aştı.

Ayrıca kripto para piyasasındaki yükselişin yanı sıra işlem hacimleri de önemli ölçüde artış gösterdi. ETH‘nin 24 saatlik toplam işlem hacminde, CMC verilerine göre %60’a yakın bir artış kaydedildi. Ayrıca ETH’nin toplam piyasa değeri, dün akşam saatlerinde 185 milyar dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından gün içerisinde kaydedilen son yükselişler ile birlikte 194 milyar dolar seviyelerini aştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI