X


Kripto Para Piyasası Yeniden Düşüşte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği değer kayıplarının ardından 38.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi.
08:30
27 Nisan 2022
Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 38.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Altcoin’lerin çoğu, Bitcoin’deki bu düşüşün ardından yeniden değer kayıplarına hız kazandırdı. Kaydettiği son değer kayıplarını ile Ethereum (ETH), 2.845 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,87 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise piyasadaki bu yüksek volatilitenin etkisiyle son 24 saatlik zaman diliminde 335 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 38.000 Dolar Fiyat Seviyelerine Geriledi

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), hafta içerisinde Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ile birlikte yeniden yükselişe geçerek 40.700 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Ancak Bitcoin, kısa bir süre içerisinde yeniden düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 38.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Ethereum (ETH) da kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketlerinin ardından 2.845 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki bu değer kaybı, çoğu altcoin’in değer kayıplarına hız kazandırmasına neden oldu.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Son 24 saatlik zaman diliminde kaydettikleri değer kayıpları ile birlikte BNB 389 dolar, SOL 97 dolar, XRP 0,65 dolar, LUNA 87 dolar, ADA 0,83 dolar, DOT 17 dolar ve AVAX ise 70 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,87 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise piyasadaki yüksek volatilite, son 24 saatlik zaman diliminde 335 milyon dolarlık short ve long pozisyonun tasfiye olmasına neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI