X


Kripto Para Piyasası Kırmızı Yaktı! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Kripto para piyasası sert bir şekilde düşüşe geçti. Bitcoin ve altcoinlerde son durum ne?
20:11
24 Ağustos 2021
Kripto Para Piyasası Kırmızı Yaktı! Bitcoin'de ve Altcoinlerde Durum Ne?

Kripto para piyasası bir süre önce piyasadaki son düşünün ardından yönünü yukarıya çevirerek yükselişe geçti. Piyasadaki bu yükselişle Bitcoin 50.000 dolar barajını aştı. Bitcoin’le birlikte altcoinler de bu artıştan nasibini aldı. Öyle ki bazı kripto para birimleri tim zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Ancak bugün öğleden sonra piyasada yaşanan düşüş, Bitcoin ve altcoinlerde sert fiyat gerilemelerine neden oldu.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi birkaç gün önce 50.000 dolarlık beklenen psikolojik direnç seviyesini geçmeyi başardı. Bu seviyenin aşılması ile birlikte Bitcoin (BTC) 51.000 dolara doğru harekete geçti fakat başarılı olamadı. Dün itibarıyla yeniden 50.000 doların altına gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin gün içerisinde yönünü aşağıya çevirmesi ile birlikte 47,840 dolara dokundu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, düşüş trendini hala devam ettiriyor. Bitcoin’de bu düşüşün ne kadar süreceği kesin olarak bilinmese de 44,000 dolar seviyesinde güçlü bir destek yer alıyor.

Bununla birlikte lider kripto para birimi Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 2,86 düşüş yaşadı ve içeriğin hazırlandığı an itibarıyla 48,163 dolardan el değiştiriyor.

Ayrıca Bitcoin’deki bu düşüş hareketi ile birlikte altcoinler de hızlı bir şekilde yönünü aşağıya çevirerek düşüş başlattı.

Ethereum %5 Değer Kaybetti

En büyük altcoin olan Ethereum ise geçtiğimiz günlerde uzun bir sürenin ardından 2.300 dolar barajını kırdı ve üzerinde işlem görmeye başladı. Bir süredir 2,300 doların üzerinde mücadelesini sürdüren popüler kripto para birimi Ethereum, Bitcoin’deki düşüşle birlikte yönünü aşağıya çevirdi.

Gün içerisinde 3,358 dolar seviyesine kadar ulaşan Ethereum (ETH), düşüşün ardından 3,154 dolar seviyesine geriledi.

Buna ek olarak Ethereum, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre %4,86 düşüş yaşadı ve 3,176 dolar bandında işlem görüyor.

Günün En Çok Düşüş Yaşayan Kripto Para Birimleri

Bitcoin’deki sert düşüş altlarda da kaçınılmaz bir düşüşü beraberinde getirdi. Öyle ki kripto para piyasası gün içerisinde kıpkırmızı bir hal aldı.

Dolayısıyla son düşüş pekçok altcoinde büyük kayıplara yol açtı. Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) %10,7’lik bir değer kaybı yaşarken, Polkadot (DOT) son 24 saatte %9,44 değer kaybetti.

Öte yandan şaka para birimi Dogecoin’de de son 24 saatte %9’luk bir düşüş gerçekleşti. Bir diğer popüler şaka para birimi Shıba Inu ise %8,48’lik düşüşle Dogecoin’i takip etti.

Piyasada en çok düşüş yaşayan altcoin’ler şu şekilde;

Helium (%-12,75), Audius (%-12,03), Fantom (%-11,43), Amp (%-11,06), ThorChain (%-10,84), Telcoin (%-10,46), The Graph (%-10,18), FTX Token (%-9,59), Harmony (%-9,54), SushiSwap (%-10,64)

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar