Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Güne düşüş ile başlayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 23.000 dolar seviyelerinin altına geriledi.
08:46
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta başından bu yana düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de ortalama %2’lik bir düşüş yaşadı ve 22.800 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.580 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,09 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verlerine göre ise kripto para piyasasında, yaklaşık 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 23.000 Doların Altına Geriledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %2’lik bir değer kaybı kaydetti ve 23.000 doların altına geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.580 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,09 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte yaklaşık 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 277 dolar, XRP 0,37 dolar, Cardano (ADA) 0,49 dolar, Solana (SOL) 40,4 dolar ve Polkadot (DOT) ise 7,8 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Chiliz (CHZ), kripto para piyasasındaki düşüş eğilimine karşın son 24 saatte ortalama %20’lik bir yükseliş kaydetti ve CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlık oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI