Reklam

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi!

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %2 değer kaybeden Bitcoin (BTC), 19.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:20
13 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde de ortalama %2’lik bir değer kaybı kaydetti ve 19.500 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 19.500 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.057 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 910 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de ortalama %2 değer kaybetti ve 19.500 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıpları ile birlikte yeniden düşüşe geçti ve çoğu kripto para birimi düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.057 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 910 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 224 dolar, XRP 0,32 dolar, Cardano (ADA) 0,42 dolar, Solana (SOL) 33 dolar, Polkadot (DOT) 6,41 dolar, TRON (TRX) 0,065 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 17,14 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI