X


24 Milyar Dolarlık Şirket Kripto Para İçin İş İlanı Yayınladı!

Üniversiteden yeni mezun olanlar bu dev şirkette işe başlayabilir. Kripto Geliştirme Programının detayları neler?
19:20
15 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Başarılı adaylar, diğer birçok görevin yanı sıra şirketin kripto stratejisini tanımlayacak ve yeni ürün fırsatlarını belirleyecek. Üstelik bu programa yeni üniversite mezunu adaylar alınacak. Artık mevcut finansal sistemin yapıtaşı haline gelen dev şirketler kendilerini dönüştürmenin yollarını arıyor. Visa’nın Kripto Geliştirme Programı da bu kapsamda başlatılmıştı.

Kripto Para İçin İş İlanı

Yakın tarihli bir iş ilanına göre Visa, yeni üniversite mezunlarını 18 aylık dönüşümlü Kripto Geliştirme Programına katılmaya davet ediyor. Başvuru sahipleri, Visa’nın mevcut kripto ekosisteminin üç bölümü arasında geçiş yapacaklar: Kripto Ürünü, Kripto Çözümleri ve Dijital Ortaklık, burada kendilerine sektördeki pratik deneyimin yanı sıra eğitim, geliştirme, rehberlik, ağ oluşturma ve liderlik imkanları sağlanacak.

Liberal sanatlar, işletme, bilgisayar bilimi ve ilgili alanlarda okuyanlar tercih edilse de, iş ilanı belirli bir ana dal gerektirmez. Ayrıca, yalnızca Aralık 2021 ile Ağustos 2022 arasında bir Lisans programından mezun olan veya mezun olacak adaylar başvuruda bulunabilir.

Yeni Mezunlar İçin Fırsat

Önemli görevler arasında kriptonun belirli alanlarında konu uzmanlığı oluşturmak, Visa içinde yeni ürünlerin nasıl oluşturulacağını öğrenmek, kripto para şirketlerinin nasıl çalıştığını keşfetmek, ürün ortaklıklarını desteklemek ve yeni kripto para iş modelleri hakkında bilgi edinmek yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca Visa, yatırımcılar ve bankalar için yeni bir kripto danışmanlık hizmeti duyurmak, kripto para ödemeleri için blockchaini birlikte çalışabilirlik merkezi üzerinde çalışmak ve krediyi genişletmek için kripto kurumsal ödeme platformlarıyla ortaklık kurmak gibi kripto alanında küçük ama kademeli hamleler yapıyor.

Ödeme çözümleri sağlayıcısı her yıl 200’den fazla ülkede tüketiciler, işletmeler, finans kurumları ve devlet kurumları arasında 215 milyar işleme aracılık ediyor.

MasterCard ve MoneyGram gibi rakipleri de bu konuda geri kalmış değil. Değişimin farkında olan bu şirketler aylardır kendi kripto ürün geliştirme ekiplerini oluşturuyor. Hatta Bitcoin ile ödül alabildiğiniz kredi kartlarını bile piyasa şimdiden sürdüler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI