X


Kripto Para Canlı

Kripto paralar canlı olarak nasıl takip edilir?
08:26
18 Nisan 2021

Kripto paraların toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üzerine çıktı ve şu an için bunun dünyanın en önemli piyasalarından birisi haline geldiği görülüyor. Kripto para sektörünün böylesine hızlı büyümesi ise sadece avantaj değil aynı zamanda dezavantaj da getirdi. Kripto paraların böylesine popüler olması birçok yeni yatırımcıyı sektöre çekti ve yatırımcıların tecrübesizlikleri en ufak bir düşüşte bile ciddi dalgalanmaların yaşanmasına neden olabiliyor.

Acemi kripto para yatırımcıları hafif düşüşlerde panik yapıp yüklü satış dalgaları başlatarak zaten volatil olan sektörü daha da volatil bir hale sokuyor. Bu da kripto para fiyatlarının canlı takip edilmesinin önemini arttırmakta. Kripto para sektöründe her an her şey olabilir ve dakikalar içerisinde bile piyasanın tam tersi yöne hareket ettiği biliniyor. Peki kripto para sektöründe canlı takip yapmak için ne yapılabilir ve yatırımcıların neler bilmesi gerekiyor?

Kripto para fiyatlarını canlı takip etmek için Binance gibi kripto para borsalarını kullanılabilir. Binance üzerinde listelenen her bir kripto paraya özel grafik yayınlanmakta ve bu grafikten farklı zaman dilimlerine yönelik fiyat takibi yapılabilmekte. Buna ek olarak Coinmarketcap ve Coingecko sitelerinden de kripto paraların canlı takibi mümkün. Söz konusu sitelerde kripto paralar hakkında farklı bilgiler de yer alıyor ve yatırımcıların bunlardan birçok önemli bilgi öğrenmesi mümkün.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Para Birimleri

Sadece CoinGecko gibi sitelerde listelenen 6.777’den fazla kripto para birimi var. Buna ek olarak 450’den fazla da kripto para borsası bulunuyor. Kripto paraların bu kadar fazla olması ise yatırımcıların bunların birçoğuna kolaylıkla erişebileceği bir borsa arayışına girmesine yol açabilir. Burada kullanıcıların unutmaması gereken durum ise çok kripto para listeleyen borsanın aslında sanıldığı gibi avantajlı olmayabileceği.

Bunun yerine güvenilir kripto paraları listeleyen ve kullanıcısını öncelik merkezine yerleştiren borsalar araştırılmalı.

Kripto Para Al Sat

Kripto para alım satımları konusunda ise yukarıdaki tanıma uyan borsanın Binance olduğu söylenebilir. Binance,  ticari hacme göre de dünyanın en büyük kripto para borsası ve milyonlarca kullanıcı aktif olarak Binance üzerinden alım satım yapmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar