Kripto Para Borsası Kraken, Staking Platformu Staked’i Satın Aldığını Duyurdu

Kripto para borsası Kraken, en eski Staking platformlarından biri olan Staked'i satın aldığını duyurdu.
10:45
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinMarketCap verilerine göre, işlem hacmi bakımından global ölçekteki en büyük dördüncü kripto para borsası Kraken, staking şirketi Staked’i satın aldığını duyurdu.

Kraken, Staked’i Satın Aldı

Kraken CEO’su Jesse Powell, konuya ilişkin açıklamasında “Giderek artan yatırımcı popülasyonu tarafından büyük ilgi gören getiri ürünleri portföyümüze Staked’i eklemekten heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. Söz konusu duyuruda, satın alımın maliyeti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

2018’de kurulan Staked, global ölçekte yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarının 2019’da benzer hizmetler sunmaya başlamasından da önce staking’e odaklanan ilk şirketlerden biriydi.

Staking Trend’i

Kullanıcıların dijital varlıklarını çeşitli platformlar aracılığı ile önceden belirlenen bir zaman aralığı boyunca kilitlemesi ile birlikte belirli oranlarda dijital varlık elde etmesini sağlayan staking hizmeti, global ölçekteki kripto para borsalarının bu hizmetleri vermeye başlaması ile birlikte büyük bir popülarite kazandı. Binance ve Coinbase başta olmak üzere işlem hacmi oldukça yüksek kripto para borsaları, süreç içerisinde platformlarına bu hizmetleri eklemeye başladı.

Bu bağlamda Kraken de, Aralık 2019’da Tezos Staking’i tanıttı. Kraken, zaman içerisinde Algorand (ALGO), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) başta olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini desteklemeye başladı. Son olarak da Kraken, en eski staking platformlarından biri olan Staked’i satın alarak bu hizmetlerini genişletme doğrultusunda önemli bir adım attı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI