X


Kripto Para Borsaları Komisyon Oranları

Kripto para komisyon oranları ne kadar?
20:59
11 Nisan 2021

Kripto para piyasalarında borsalar olmadan da alım satım yapma şansı bulunuyor. Buna rağmen kripto para borsalarının sunduğu güvenlik, likidite ve bunun gibi birçok faktör direkt olarak kripto para borsalarının en popüler platformlar haline gelmelerini sağlıyor. Dünyada birçok kripto para borsası bulunsa da kullanıcılar hangi kripto para borsasını kullanacaklarını belirlemeden önce belirli faktörlere bakmalı. Bu faktörlerin başında ise kesinlikle borsa komisyon oranları yer alıyor. Kripto para borsalarının komisyon oranları piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olarak ikiye ayrılıyor ve her borsanın farklı bir prosedürü bulunuyor.

Mevcut kripto para borsası komisyonu oranlarına bakıldığında, Binance’in %0,10 piyasa alıcı ve yapıcı komisyonu uyguladığı görülüyor. Binance üzerinden BTC çekimi yapmak için ise 0,0005 BTC ödemek gerekiyor. Binance TR de benzer komisyon oranına sahip olsa da buradan BTC çekmek için sadece 0,0004 BTC ödemek yeterli oluyor.

Önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’ün piyasa alıcı komisyonu %0,18, piyasa yapıcı komisyonu ise %0,10 olarak gözükmekte. Paribu kripto para borsasının ise piyasa alıcı komisyonu olarak %0,35, piyasa yapıcı komisyonu olarak ise %0,25 gibi yüksek oranlara sahip olduğu görülmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto Market

Kripto market yani kripto piyasası, birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Bu sebeple kullanıcıların seçecekleri kripto para borsasının hem düşük komisyon oranına hem de yüksek güvenlik önlemlerine sahip olması büyük bir önem arz etmekte. Kripto para sektöründeki birçok kripto para borsasının artık sigortası var ve hangi borsanın ne kadar fonu sigortalattığı da oldukça önemli.

Kripto para borsası seçmeden önce dikkat edilecek bir diğer konu ise desteklenen kripto para birimleri. Sektörde binlerce kripto para var ve birçok borsa kripto para listelemesi yapmadan önce hiçbir faktörü göz önünde bulundurmuyor. Binance gibi borsalar ise çoğunlukla büyük bir değerlendirme sonrasında listeleme  yapıyor.

Kripto Para Alım Satım Siteleri

Kripto para alım satım siteleri arasından şu an dünyanın en büyüğünün Binance olduğu bilinen bir gerçek. Binance sadece ticari hacim ile değil, birçok faktör ile dünyanın bir numarası olmaya bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar