X


Kripto Para Birimleri Yeni Haftaya Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altcoin’lerde Son Durum!

Kripto para birimleri yeni haftaya ufak toparlanmalar ile başladı. Bitcoin ve altcoin fiyatlarında son duruma göz atıyoruz. 
07:45
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Büyük düşüşlerin yaşandığı son birkaç günden sonra kripto para birimlerinde tablonun yeşile döndüğünü görüyoruz. Ancak Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere kripto para birimleri son 24 saatte yeşilde ilerlerken son 1 haftalık ve 1 aylık verilerin hala kırmızı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bitcoin ve Ethereum Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1 artış kaydetti ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 35.360 dolar bandında işlem görüyor. Öte yandan Bitcoin son 1 haftada yaklaşık olarak %17 değer kaybederken son 1 ayda da %30 gibi bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Bunun yanında piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da son 24 saat içinde %1,3 artış yakaladı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 2.460 dolar bandında işlem görüyor. Ancak ETH da BTC gibi son 1 hafta ve son 1 ayda gözle görülür düşüşler yaşadı. Son 1 hafta içinde %26 değer kaybeden altcoin son 1 ayda da yüzde 40 gibi gözle görülür bir düşüşe sahne oldu.

Ancak bu noktada bir yıl önceki fiyatlar ile bir karşılaştırma yapıldığında Bitcoin’in hala %10 ve Ethereum’un da %100 gibi yüksek fiyatlardan işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan fiyat artışları her zaman olduğu gibi altcoin’lerde de görülüyor. Toplam kripto para piyasası hacmi yaşanan son düşüşler ve ufak toparlanma sonrasında 1,7 trilyon dolarda bulunuyor ve son 24 saatte %1,3 gibi bir artış yaşandığı görülüyor.

Altcoin’lerin yeniden bir artış yakalayabilmesi için öncelikle lider kripto para birimi ve Ethereum’un yönünü yukarı çevirmesi gerekiyor. Bazı analistler 34.000 dolarda güçlü bir alım tepkisi geldiğini ve bu seviyenin dip oluşturduğunu düşünürken bazıları dip seviyenin henüz görülmediğini ve 29.000 dolara kadar başka bir düşüş gelebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI