Kripto Kahini: Kripto Para Boğası İçin Bu Veriyi İzliyorum!

Herkesin beklediği hareket bu gelişmenin ardından başlayabilir. 2023 yılına dair umutlar fazla ve birkaç ay içinde kritik seviye ziyaret edilebilir.
20:35
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yüzbinler tarafından takip edilen popüler kripto para analisti bir sonraki boğa sezonu için sinyali verdi. Yatırımcılar uzun süredir 17.000 doların altında kalan Bitcoin fiyatından dolayı endişeli olsa da 2023 yılında daha az faiz artışı yapılacak olması iyimser beklentileri besliyor. Peki bu yıl kripto para piyasalarında boğanın sinyali olacak şey ne?

Kripto Para Boğası

Popüler kripto analistine göre bu yılın ilk çeyreğinde Bitcoin’in boğa heyecanı verecek bir ralli başlatabilmesi için kritik bir gelişme izlenmeli. Kaleo takma isimli analist yüzbinlerce takipçisine S&P 500‘ün (SPX) bir ralli başlatmak için önemli bir direnç seviyesini aşması gerektiğini söylüyor. Analiste göre, SPX için yukarı yönlü bir hareket başlattığında bu durum kripto paraların geneli için yükseliş sezonunun startını verecek.

“Ağustos ayının en yüksek seviyesi olan ~4,300’e doğru bir hareket için sağlam bir long tetikleyici olacak. Ancak bunun için ~3,900’ün geri kazanılmasını bekliyorum. Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasının da bununla birlikte yükselmesini bekliyorum.”

Kripto Paralar Yükselir Mi?

Bitcoin‘e daha yakından bakan Kaleo, Bitcoin‘in önümüzdeki birkaç ay içinde 22.000 dolara doğru bir hareketin başlayabileceğini söylüyor. Bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin mevcut fiyatından yaklaşık %31 oranında artmış olacak. Kaleo Bitcoin’de yükseliş eğiliminde olsa da kripto stratejisti Capo, farklı düşünüyor.

Capo takma isimli analist Bitcoin’in son dönemdeki gücünün muhtemelen başka bir kapitülasyon olayından önce alıcıları tuzağa düşürmek için olduğunu söylüyor.

“Herkesi yeniden yükselişe geçirmek için dirence doğru küçük bir ralli gerekiyor. Aynı boğa tuzağı tüm 2022 boyunca yaşandı, ancak insanlar öğrenmiyor. 12.000 dolar çok olası.”

Bitcoin bugün açıklanacak olan FOMC tutanakları öncesinde 16.900 doların üzerine çıktı ancak bu bölgeyi koruyamadı. ABD piyasalarının şimdilik pozitif seyretmesi sebebiyle 16.800 dolar bölgesi korunuyor. Ancak 22:00’da açıklanacak tutanaklar ani yükseliş/düşüşün tetikleyicisi olabilir. Bundan tam bir yıl önce 2021 Aralık ayı FOMC tutanakları açıklanmıştı. Bitcoin fiyatı yeniden sıkılaşmaya işaret eden söylemlerin ortasında binlerce dolar değer kaybetti. Bugün gelecek tutanakların tam tersi bir hikaye oluşturması heyecan verici olurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI