X


Kraken CEO’sundan Yatırımcılara XRP Uyarısı!

Kraken CEO'su XRP ile ilgili eleştirileri yanıtladı ve yatırımcıları uyardı.
17:37
7 Mart 2021

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, dava haberi ile de iyice sarsılan XRP konusunda bir uyarıda bulundu. Jesse Powell, XRP alım satımının durdurulmasını eleştirenlere yönelik verdiği yanıttı, aslında tehlikenin çok büyük olduğunu ifade etti.

XRP, Borsalar İçin Riskli

Kraken CEO’su, şu an için XRP’nin birçok kripto para borsası için büyük bir risk teşkil ettiğini ifade etti. Bu sebeple borsaların bu riski almayıp kripto para birimini delist ettiğini ifade eden CEO, hala XRP listeleyen kripto para borsalarını da bir şekilde uyarmış oldu.

XRP’nin SEC tarafından açılan dava sonrasında menkul kıymet sayılması durumunda SEC’nin borsaları uyarmayacağını ve borsalara da ceza keseceğini ifade eden Powell, bu durumun büyük bir risk teşkil ettiğini altını çizdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Coinbase, Binance U.S. ve Kraken, XRP İşlemlerini Durdurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava sonrasında Coinbase ve Binance U.S. de dahil önde gelen birçok ABD merkezli kripto para borsası XRP alım satımlarını durdurdu veya bunu delist etti. 20 milyar dolarlık değerlemeye yakın seviyede bulunan Kraken de XRP alım satım işlemlerini Ocak 2021 ortalarında durdurdu. Şu an için XRP’nin ABD dışarısındaki borsalarda alım satımı yapılıyor olsa da durum ciddi bir risk teşkil etmekte.

Messari tarafından yayınlanan tabloda da XRP’nin hangi borsalarda alınıp satıldığı görülüyor. Liderliğin ise 162 milyon dolarlık hacim ile XRP/USDT işlem çiftinde ve Binance’de olduğu görülmekte. Toplam hacme bakıldığında Binance üç işlem çifti ile liderliği göğüslemiş durumda.

XRP’nin En Çok Hacim Elde Ettiği Borsalar

Binance sonrasında ise ABD ile ciddi bir bağı bulunmayan Huobi Global ön plana çıkıyor. ABD’deki kullanıcılarının XRP alıp satmasını engelleyen Bitstamp ise Avrupa’daki kullanıcılar sayesinde hala ciddi bir XRP hacmine sahip.

6669_1

XRP’nin davası fiyatı büyük ölçüde etkilese de asıl şok kripto para borsalarının bunu delist etmesi oldu. Her büyük borsanın delist haberi ile daha da sarsılan XRP, 0,17 dolara kadar geriledi. XRP fiyatı o günden sonra ise kademeli olarak yükselerek 0,40 dolar bandının üzerine çıktı. Ripple davasının gidişatı ve borsaların tavrı bu sebeple çok önemli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar