reklamı kapat

Kanye West: Bitcoin’den İlham Alıyorum

2 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Dünyaca tanınan ABD’li rap sanatçısı Kanye West Dolar banknotları bana köleliği anımsatıyor, oysa ki ben Bitcoin kullanmaktan ilham alıyorum açıklamasını yaptı.

1 Mayıs’ta TMZ kanalına röportaj veren West ABD’nin 400 yıllık tarihinde köleliğin meşru olduğu  dönemlere atıfta bulundu. West 20 doların üzerinde politik aktivist Harriet Tubman’ın resminin bulunmasını eleştirerek, dünyanın ilk ve en popüler kripto para birimi Bitcoin’in politik yansımalardan kaçındığını ve tarafsız olduğunu belirtti.

Harriet Tubman’ı 20 dolarlık banknotun üstünde her görüşümde Bitcoin kullanmak istiyorum. Köle filmleri gibi bize o dönemleri hatırlatmaya devam ediyorlar. Neden Michael Jordan’ı 20 dolarlık banknota koymuyorsunuz?

Geçtiğimiz haftalarda başkan Donald Trump’ı destekleyici paylaşımlarda bulunan West milyonlarca takipçi kaybetmişti. Bu olayın ardından ünlü rapçinin sözlerine karşılık TMZ kanalının sahibi Van Lathan “Kanye West’in düşünebildiğini düşünmüyorum” yorumunda bulunmuştu.

Kanye West’in kripto paralara aşina olduğu biliniyor. Öyle ki West, 2014 yılında Coinye isimli parodi kripto paranın yaratıcılarına dava açmış ve açtığı davayı kazanmıştı. Bu hafta Coinye tekrar gümdeme geldi. West’in tek kelimelik “merkezsizleştir” tweet’ine karşılık yatırımcı Alan Silbert dalgacı bir tavır takınarak Coinye’yi hatırlatan bir cevap verdi. West’in tweet’inin kripto paralarla ilgili olup olmadığına yönelik herhangi bir belirti bulunmuyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.