Justin Sun, Tron Foundation’dan Ayrılıyor! TRX Fiyatında Sıcak Dakikalar!

Justin Sun, Tron Foundation'dan ayrılıyor.
14:20
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron kurucusu Justin Sun, bugün yaptığı açıklamada Tron blok zincirini TRX token sahiplerine bıraktığını açıkladı. Sun, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi yapma başarısına tanık olduktan sonra Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmaya odaklanmak adına hareket edeceğini söyledi.

Justin Sun, Kariyer Planını Açıkladı

Tron kurucusu Justin Sun, Karayipler’de ada ülkelerinden biri olan Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü (WTO) büyükelçisi oluyor. Başarılı girişimci Sun, bu söylemlerini CoinDesk röportajında kaydetti.

Sun, Tron blok zinciri üzerindeki gücünün en azından bir kısmını taşımayı ve Grenada gibi ülkelerde blok zinciri, kriptoyu teşvik etmeyi hedefliyor. Bununla birlikte Justin Sun, salı günü verdiği bir başka röportajda şunları kaydetmişti: “Gelecekteki kariyerim, blok zinciri teknolojisinin ulus-devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına üzerine kurulu.”

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin geçtiğimiz hafta altı yöneticiyi kripto hakkında sorguya çekmesini izledikten sonra Sun, ülkenin yavaş ilerlemesi ve kriptonun yasallaştırılmasına ilişkin muhafakazar göz önüne alındığında endüstrinin ABD’ye tam bir güven duyamayacağını aktardı. Sun, kripto benimsenmesini teşvik etme konusunda özellikle Grenada ve Bahamalar dahil olmak üzere Karayip ülkelerinin yükselişte olduğunu gözlemledi. Hatta salı günü röportajı sırasında Sun, Panama’yı ziyaret ediyordu.

Neden Grenada?

Justin Sun, Grenada’nın blok zinciri ile ilgili işletmeler için çeşitli avantajlar sunduğunu belirtti. Ada ülkesi, İngilizce’yi resmi dillerinden biri olarak tanııyor ve coğrafi olarak ABD’ye yakın bir konumda yer alıyor. Ayrıca Sun’a göre Grenada, gelecekteki blok zinciri geliştiricilerinin merkezi olmaya aday ve bölgedeki en iyi üniversiteleri ile birlikte güçlü bir eğitim sistemine sahip.

Tron kurucusu, Grenada gibi ülkelerde blok zinciri endüstrisinin meşrulaştırılmasının başarılı olduğu kanıtlanırsa potansiyel olarak ABD ve Çin’i blok zinciri çabalarını hızlandırmaya veya sürdürmeye ikna edebileceğini aktardı. Çin’de kripto para alım satımı ve madenciliği yasaklanırken ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Bitcoin ETF’i onaylama konusunda inatçı olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar