reklamı kapat

Justin Sun Hakkında Korkutucu İddia!

Justin Sun Çin sınırları içerisinde alıkonulmakta iddiası doğru mu?
19:00
23 Temmuz 2019

Tron kurucusu ve CEO‘su Justin Sun bugün sabah saatlerinde birkaç gün içerisinde yapılması planlanan Warren Buffett yemeğini ertelediğini ve bunun sebebinin yaşadığı böbrek taşı düşürme sıkıntısı olduğunu vurgulamıştı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Ancak kulislerde yeni konuşulmaya başlanan bir haber durumun bundan biraz daha farklı olabileceğini iddia ediyor. 23 Temmuz tarihinde Çinli bir medya platformu olan 21st Century Business Herald’ı iddiasına göre Justin Sun şu an için Çin topraklarında yer alıyor ve buradan çıkması ‘yasaklandı’.

Sun’ın ülkeyi terk etmesinin engellenme sebebi ise kendisinin ilk zamanlarda kurduğu Peiwo isimli sosyal medya platformunun yasa dışı yetişkin içerik bulundurması ve bunun yanı sıra Tron ağında yasa dışı kumar ve bahis etkinliklerinin yapılması şeklinde vurgulanmakta.

Söz konusu kaynağın aktardığı bilgilere göre Sun’ın yemeği ertelemesinin asıl sebebi böbrek taşı düşürmesi değil, kendisine yurtdışına çıkış yasağı konması. Sun daha önce yaptığı açıklamada henüz belirlenmeyen bir tarihe kadar yemeği ertelediklerini açıklamıştı.

Justin Sun İddiaları Yanıtladı

Justin Sun bu şok iddialara kendi Weibo hesabından cevap verdi ve söz konusu Peiwo platformunun daha önce regülatörlerden izin almış denetlenen bir yapı olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra Tron ağında yasa dışı kumar uygulamaları olduğu iddiasına da yanıt veren Sun, böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını ifade etti.

Tron (TRX) ise basın saatine göre  %16 ile düşüşünü sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun