X


JPMorgan CEO’su Regülasyonlar Hakkında Konuştu: “Cehennemi Düzenleyecekler”

JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, bugün kaydettiği röportajında Bitcoin için "gerçek bir değeri yok" ifadesini tekrarladı.
22:00
4 Ekim 2021

Bankacılık devi JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, bugün itibarıyla yayınlanan TV röportajında lider kripto para birimi Bitcoin hakkında sert eleştirilerde bulundu. Dimon, geçtiğimiz dönemlerde de benzer söylemleri ile biliniyor. Deneyimli isme göre Bitcoin’in herhangi bir değeri yok.

JPMorgan CEO’su Şaşırtmadı

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bugün kaydettiği röportajında Bitcoin için “gerçek bir değeri yok” ifadesini tekrarladı. Bununla birlikte deneyimli CEO, kripto para düzenlemeleri hakkında ilginç bir ifade kaydetti:

Finans otoriteleri cehennemi düzenlemeye çalışacak. İnsanlar kripto paraları yasa dışı faaliyetler için kullanıyorsa beğenseniz de beğenmeseniz de bu alan düzenlenecek. Nasıl hareket edeceğimize yönetim kurulu karar verir. Bu ülkede herkesin saygı göstermesi gereken bir serbest piyasamız var.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Jamie Dimon, lider kripto para Bitcoin’i dolandırıcılık ve zaman kaybı olarak değerlendiren kripto eleştirmenlerin biridir. Eylül ayında JPMorgan patronu, Bitcoin fiyat rallisi için “umrumda değil” ifadesini kullanmıştı. Dimon, Times of India’ya verdiği demeçte Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde 10 kat artabileceğini belirtmişti.

Jamie Dimon’ın eleştirel yorumları, JPMorgan dahil olmak üzere ana akım finans kurumlarının artan kripto ilgisinin aksine işaret ediyor. Temmuz ayında medyaya yansıyan bilgilere göre JPMorgan, müşterilerine kripto işlem hizmetlerini sağlayan ilk büyük banka olmuştu.

Lider Kripto Para Birimi 50.000 Dolara Koşuyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 49.000 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor. 49.500 dolara kadar tırmanan BTC’de hareketli saatler yaşanıyor. Yatırımcıları 50.000 dolarlık psikolojik barajın aşılmasını beklerken boğaların girişimleri sürüyor. 4 saatlik grafik verilerine göre RSI keskin bir yükselişle 72 seviyesine ulaştı. Bunun yanı sıra MACD indikatörü yükseliş eğilimini açıkça doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar