reklamı kapat

İşte 2018 Yılında En Çok ‘Kullanım Artışı’ Yaşayan Dört Altcoin!

Weiss Ratings 2018 yılında en çok işlem hacmi artışı yaşayan kripto paraları açıkladı.
13:00
13 Nisan 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Dünyanın en büyük derecelendirme kurumlarından birisi olan Weiss Ratings‘in kripto para birimi Weiss Crypto Ratings, 2018 yılında yaşanan ayı piyasasına rağmen kripto para piyasasında birçok altcoin‘in gözle görülür bir biçimde büyüdüğünü vurguladı. Kripto para derecelendirme kurumu genel olarak bütün kripto para piyasasının dünya çapında daha tanınır hale gelmiş olmasına rağmen, bazı projelerin diğerlerinden çok daha sert bir tanınmaya ulaştığını dile getirdi.

2018 Yılında İşlem Bakımından ‘Uçuşa Geçen’ Dört Kripto Para

10 Nisan tarihinde Weiss Ratings tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, 2018 yılı boyunca dört spesifik altcoin kullanım açısından devasa bir artış tecrübe etti. Ancak bu süre esnasında dört altcoin de dahil bütün kripto para piyasasının değeri %80 civarında çakıldı.

EOS‘un işlem hacmi 2018 yılında günlük 7.000 civarındayken, 2018 yılının Şubat ayı ile 2019 yılının Mart ayı arasındaki süreçte günlük 4.6 milyon gibi inanılamayacak bir sayıya ulaştı. Bir başka önemli kripto para birimi olan Tron (TRX) da günlük 3.000 gibi bir işlem hacminden, aynı zaman diliminde 1.9 milyona kadar devasa bir yükseliş yaşadı.

Weiss Ratings tarafından belirlenen diğer iki kripto para projesi ise BitShares (BTS) ve WAX (WAX) olarak gözükmekte. BitShares ve WAX da sırasıyla kendi hacimlerini 1.4 milyon ile 4.4 milyon’a çıkarmayı başardı. Ancak yine de yapılan her işlemin bütün kripto para ağlarında aynı değeri taşımadığını belirtmekte fayda var. Örnek vermek gerekirse EOS’un günlük işlem hacmi Bitcoin’in (BTC) 14 katı fazla gibi gözükse de, Bitcoin işlemleri ile taşınan değer EOS’un bir hayli üzerinde.

EOS, geçtiğimiz hafta içerisinde de rekor sayıda işlem gerçekleştirerek adından bir kere daha söz ettirmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.