InvestGame 2021’deki Yatırım Miktarını Açıkladı! Blockchain Oyunlarına İlgi Büyüyor

InvestGame tarafından yayınlanan rapora göre Blockchain oyunları 2021'de önemli miktarda yatırım aldı.
11:10
16 Şubat 2022
InvestGame 2021'deki Yatırım Miktarını Açıkladı! Blockchain Oyunlarına İlgi Büyüyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

VC, PE, kurumsal ve M&A işlemlerine ilişkin verileri içeren bir oyun pazarı platformu olan InvestGame, geçtiğimiz saatlerde Blockchain oyunları ile ilgili yeni bir rapor yayınladı.

Blockchain Oyunları 2021’de 3,1 Milyar Dolar Topladı

Oyun piyasasına yönelik bir platform olan InvestGame, sabahın erken saatlerinde Blockchain oyunlarına yönelik yeni bir rapor yayınladı. InvestGame, yayınladığı bu raporda 2021’de Blockchain oyunlarının yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Öyle ki InvestGame raporu, 2021’de blockchain oyunlarının 135 işlemde 3,1 milyar dolar topladığını, tohum tur finansman konsantrasyonunun yüksek (72 %) ve ortalama finansman boyutunun hala daha küçük (3 milyon dolar) olduğuna işaret etti.

Raporda ayrıca, Sektörün güçlü performansının, FY’21 sırasında 135 anlaşmada 3,1 milyar dolar ile yükselen blockchain ve NFT teknolojileri konusundaki artan yatırımcı heyecanıyla doğrudan bağlantılı olduğu da belirtildi.

Sektörün Blockchain oyunları alanında giderek büyüme kaydettiği görülürken bu alanın ilerleyen dönemlerde daha da büyümesi bekleniyor.

Blockchain Oyunları Nedir?

Blockchain oyunları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin merkezinde yer alan aynı teknolojinin gerçek ürün sahipliğini kullanan bir oyundur.

Eşyalarının sonsuza kadar oyunlarda takılıp kalacağını önceden kabul etmiş oyuncular için dünyayı sarsan bir yeniliktir. Normalde oyuncular, oyuncuların varlıkları serbestçe içeri ve dışarı taşımasını engelleyen duvar bahçelerine alışıktır.

Ayrıca bu, oyunların yeni sürümler veya şüpheli DLC‘ler hakkında endişelenmesine gerek olmadığı ve bunun yerine takas edilebilir ve oyuncuları elinde tutan yeni içerikler oluşturabildiği, oyuncu odaklı yeni bir ekonomi sağlar.

Oyuncular bir kaşıntıyı kaşımak için oyun atlamaya o kadar alışmışlar ki, trendleri ve hype’ı kovalamaya çalışırken her iki ayda bir rutin olarak yeni oyunlar satın alıyorlar. Oyunda daha fazla para harcarken en sevdikleri oyunlara saatlerce oynanış ekleyebilirlerse herkes kazanır.

Bu, Enjin gibi sistemler içerik oluşturucuların oyun içinde ve dışında yapılan ticaretten para kazanmak için transfer ücretleri eklemesine izin verdiğinde özellikle oyuncular için faydalı olur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar