X

Instagram CEO’sunun NFT Açıklaması Dikkatleri Çekti!

Instagram CEO’su Adam Mosseri’nin yapmış olduğu NFT açıklaması kripto para ekosisteminde yankı uyandırdı.
17:03
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın, non-fungible token’ları (NFT’ler) trendini “aktif olarak araştırdıkları” doğrulandı.

Instagram NFT’leri Araştırıyor

Instagram CEO’su Adam Mosseri bugün erken saatlerde platformun hikaye özelliği ile NFT’leri aktif olarak araştırdıklarını dile getirdi. NFT’lerin platformda nasıl yer alacağı ile ilgili ya da herhangi bir entegrasyon hamlesi ile ilgili bir açıklamada bulunmasa da CEO, NFT’lerin kitlelere daha kolay nasıl ulaşacağı üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Buna ek olarak Mosseri konuyla ilgili olarak, “Henüz açıklanacak bir şey yok ama kesinlikle NFT’leri ve onları daha geniş bir kitle için nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğimizi aktif olarak araştırıyoruz. Bence yer alabileceğimiz ilginç bir yer ve aynı zamanda yaratıcılara yardımcı olacağını umduğumuz bir yol arıyoruz.” sözlerini kullandı.

TikTok’un Yolundan Mı Gidilecek?

Bu çeyreğin başlarında, TikTok, devam eden NFT popülaritesinin avantajlarından faydalanmak ve kullanıcılarının ekstra bir gelir akışı elde etmesine yardımcı olmak için ilk NFT serisi olan “TikTok En İyi Anlar”ın lansmanını duyurdu. “TikTok En İyi Anlar” NFT serisi, kullanıcıların “kültürel açıdan önemli” altı TikTok videosundan oluşuyordu.

Dolayısıyla Instagram’ın rakibi olarak lanse edilen TikTok’un adımlarını takip ettiği yorumları yapılıyor. Ancak bir kez daha belirtmek gerekiyor ki Instagram henüz NFT’ler ile ilgili net bir açıklama yapmış değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar