X


İngiliz Parlamentosunda Bitcoin Sesleri

İngiliz Parlamento üyesi Eddie Hughes Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu.
09:00
11 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Henüz yeni bir varlık sınıfı olarak görülen ve halen gelişimini sürdüren kripto paralar zaman zaman ülke yönetimleriyle karşı karşıya geliyor. Son zamanlarda büyük oranda değer kaybına uğrayan kriptolara karşı ülkelerin aldıkları tavırlar değişiklik gösterebiliyor. Konuya son katkı sağlayan ülke İngiltere oldu.

Birleşik Krallık (U.K.) Parlamentosu’nun muhalefet partisi milletvekillerinden biri kripto para severlerin ilgisini çekecek bir açıklamada bulundu. Yerel bir haber kaynağı express.co.uk tarafından 10 Aralık Pazartesi günü yayımlanan bir yazıya göre milletvekillerinden birisi, Bitcoin’in (BTC) yerel yetkililere ve hizmet sağlayıcılarına yapılan ödemelerde kullanılmasının mümkün olması gerektiğini ifade etti.

Haber sitesinde yayımlanan yazıya göre İngiliz Parlamentosu milletvekili Eddie Hughes bu iddiaları dile getirdi. Kendisini “amatör düzeyde bilgiye sahip bir kripto para sever” olarak tanımlayan Hughes sitede yayımlanan yazıya göre BTC ile ilgili bu ifadelere imza attı. Hughes açıklamalarında Blockchain teknolojisinin çok fazla dikkat topladığını ve parlamentodaki vekillerin “bunu anlamakla yükümlü olduklarını” belirtiyor.

Kripto para topluluğunu sevindirici ifadelere yer veren Hughes geçtiğimiz günlerde kripto paralarla yapılan bağışları kabul eden bir kuruluşla bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade ederek şunları kaydediyor:

Belediye vergilerini ve diğer faturaları Bitcoin ile ödememizi ne engelleyecek?

Kripto paraların benimsenmesi giderek hızlanıyor. Piyasadaki birçok uzmana göre bu yeni varlık sınıfının benimsenme oranı yükseldikçe fiyatlar da aynı oranda yükselecek. Devlet yetkililerinin vergileri kripto paralarla kabul etmesi bu yolda atılmış büyük bir adım olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar