İlk 15’teki Kripto Paraya Dikkat! Bu Balina Daha Önce Aynısını Yaptığında Ortalık Karışmıştı!

Bu balina daha önce de benzer bir hareket yaptığında fiyat yüzde 7 oranında düşmüştü.
22:05
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Smart Money kripto para yatırımcılarına 2021 boğa sezonunda ciddi kazançlar getirdi. Peki şimdi durum ne? Zhu Su ve birçok “süper zeki” yatırımcının aslında o kadar iyi olmadığı ortaya çıktığı için “Smart Money” kavramı da bir süredir alay konusuydu. Ancak yine de sektördeki tecrübeli ve büyük sermayeye sahip yatırımcıları izlemek bize bazı fikirler verebilir.

Shiba Coin Balinası

On-chain veriler Shiba Inu ekosistemindeki popüler bir kripto balinasının daha önce SHIB için büyük dalgalanmalardan önce gelen hamleler yaptığını gösteriyor. Lookonchain tarafından bildirilen Ethereum (ETH) on-chain verileri popüler bir SHIB balinasının 182.214.438.344 tokeni iki ayrı borsaya taşıdığını gösteriyor. Etherscan, bu işlemlerin özetlerini görmemizi sağlıyor. En büyük 32’nci Shiba Coin balinası 100 milyar tokeni Cryptocom borsasına taşırken kalanını Gemini’ye gönderdi.

Lookonchain’e göre, balina en son böyle bir hamle yaptığında, Shiba Coin fiyatı düşüşe geçti. Sadece tek başına yaptığı transferler geçtiğimiz dönemde fiyatın %7 oranında düşmesine neden olmuştu.

Shiba Coin Yorum

Lookonchain bu balinanın izini sürdü ve geçen yılın sonlarında on milyonlarca dolar kâr elde eden balinanın işlem detaylarını inceledi. Balina halen son yaptığı transfere rağmen 3,1 trilyon SHIB tutuyordu. Bu da yaptığı dev transferin aslında toplam birikiminin yanında neredeyse bir hiç olduğunu gösteriyor. Shibarium heyecanla beklenirken bu balinanın 182 milyar tokeni satmaya başlaması beklenen yükselişi büyük ölçüde baskılayabilir. En iyi ihtimalle onun Shibarium beta lansmanı yakında duyurulacağı için böyle bir hamle yaptığını düşünebiliriz. Bu da orta ve uzun vadede balinanın kar alma motivasyonu nedeniyle yatırımcıları olumsuz etkileyebilir. Birçok analist son rallinin ardından kripto paralarda 900 milyar dolara doğru kümülatif değerin gerilemesini bekliyor.

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, dün yeni projenin benimsenmesini artırmayı amaçlayan bir Shibarium portalının başlatıldığını duyurdu. Dünyanın en büyük kripto borsasının verilerine göre Shiba Inu aynı zamanda Binance platformunda en fazla ziyaret edilen sayfalar arasında başta bulunuyor.

Shiba Coin yatırımcısı piyasadaki genel hissiyat ve balina hareketini dikkate alarak tatmin edici seviyelerde kar almaya yönelebilir. Elbette kripto para piyasaları sürprizlerle doludur ve çoğu zaman “Smart Money” bile size geleceği göstermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar