X

İflasın Eşiğindeki Borsayla Olan Kirli İlişki Altcoin’de Düşüşü Tetikledi!

Bitcoin Cash'in (BCH) güçlü savunucusu Roger Ver'in iflasın eşiğindeki kripto para borsası CoinFlex'e yaklaşık 47 milyon dolar borçlu olduğu ve temerrüde düştüğü iddiaları altcoin'de düşüşe neden oldu.
17:30
29 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para karşısında Bitcoin Cash‘i (BCH) savunan Roger Ver’in iflasın eşiğindeki kripto para borsası CoinFlex’e yaklaşık 47 milyon dolar borçlu olduğu ve temerrüde düştüğü yönündeki suçlama altcoin’de düşüşe neden oldu.

Roger Ver’in Temerrüde Düştüğü İddia Edildi

CoinFlex CEO’su Mark Lamb, Twitter’dan yaptığı açıklamada, elinde Roger Ver ile herhangi bir negatif öz sermayeyi kişisel olarak garanti altına almasını zorunlu kılan yazılı bir sözleşme bulunduğunu açıkladı. Lamb, Ver’in CoinFlex‘e 47 milyon dolar borcu olduğunu ve anlaşmada temerrüde düştüğünü öne sürdü. Ver’in 600-800 bin BCH boyutundaki kaldıraçlı long pozisyonundan dolayı büyük zarara uğrayarak temerrüde düştüğü iddia ediliyor.

Bitcoin.com’un eski CEO’su Roger Ver, Bitcoin’in hard fork’lanmasının ardından piyasaya sürülen Bitcoin Cash’in en büyük destekçilerinden biri. Ver, Bitcoin’in sadece bir değer deposu olmaktan ziyade eşten eşe bir ödeme sistemi olması gerektiğine inanarak BCH‘ı savunuyor.

Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Ver, Lamb’ın iddialarını reddetti. Ayrıca, CoinFlex’i kendisine önemli miktarda borçlu olduğunu öne sürerek parasının geri ödenmesini talep ettiğini belirtti. Ver’in açıklamasının ardından iddiaları için daha fazla detay sunan Lamb, borcun Ver’e ait olduğunu yineledi ve borçlu olduğu iddiasını reddetti.

Büyük bir şok ile karşılıklı iddiaları takip eden kripto para topluluğu, hem Ver’e hem de Lamb’a tepki gösterdi. Topluluk, CoinFlex’teki hissedar statüsünden faydalanmasından dolayı Ver’e sert çıktı. Öte yandan Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer, CoinFlex’i müşterilere ait verileri kamuoyuna açık bir şekilde paylaşmasını eleştirdi. Birçok önemli isimden Sirer’in eleştirisine destek geldi.

Karşılıklı iddiaların ardından Bitcoin Cash fiyatı düşüşe geçti. Yazım sırasında 104,39 dolardan işlem gören altcoin‘de günlükteki kayıp yüzde 15’e kadar çıktı.

CoinFlex Para Çekme İşlemlerini Durdurmuştu

Koruyucu önlemler adı altında tüm para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası CoinFlex, 28 Haziran’da yıllık yüzde 20 faiz getirisi garantisi ile yeni token’ı rvUSD’yi piyasaya sürdüğünü duyurmuştu.

Piyasaya yeni sürülen token’ın para çekme işlemlerini yeniden başlatma planının bir parçası olduğu iddia edilse de plan, birçok popüler kripto para influencer’ı tarafından Ponzi şeması olarak gösteriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar