X


İddialar Yeniden Alevlendi! Coinbase Ripple’ı (XRP) Listeleyecek mi?

ABD'nin en büyük kripto para borsası Ripple'a destek verdi. Coinbase XRP'yi yeniden listeleyecek mi?
09:30
26 Ekim 2021
İddialar Yeniden Alevlendi! Coinbase Ripple'ı (XRP) Listeleyecek mi?

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı mücadelesinde Ripple‘a destek verdi. Armstrong’un bu hareketi ile birlikte Coinbase’in Ripple’ı (XRP) listeleyeceği iddiaları yeniden ateşlendi. İşte detaylar.

Coinbase CEO’sundan Ripple’a Destek!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yakın tarihli bir dizi tweet’te Ripple‘ın SEC ile olan davasının görünüşte “beklenenden daha iyi” gittiğini belirtti.

Ek olarak Armstrong, kripto endüstrisine karşı saldırılar başlatmanın ve yatırımcılara zarar vermenin “politik olarak popüler olmadığını” vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ABD’nin en büyük kripto para borsasının başkanı daha sonra Ripple‘ın SEC hakkında tüketicileri korumak yerine onları incittiği, sık sık tekrarlanan konuşma noktasını kanalize etti:

“İroni şu ki, sözde korudukları insanlar onlara saldıranlar.”

XRP’nin Yeniden Listelenecek mi?

Armstrong’un tweet’lerinin ardından popüler kripto para borsası Coinbase’in, platformunda XRP‘yi yeniden listelemesiyle ilgili söylentileri kaçınılmaz olarak tekrardan alevlendirdi.

Öyle ki dev borsa, SEC‘in 19 Ocak’ta Ripple’a karşı büyük bir fiyat düşüşünü tetikleyen bir dava açmasının hemen ardından XRP ticaretini askıya aldığını bildirmişti.

XRP ticaret çiftleri geçtiğimiz ay şirketin mobil uygulamasında görünmeye başladıktan sonra Coinbase‘in yeniden listelendiği söylentileri sosyal medyada dolaşmaya başladı, ancak daha sonrasında bunun bir hatadan kaynaklandığı öğrenildi.

Yasal sorunlarına rağmen, XRP dirençli kaldı ve kripto devi Mike Novogratz kısa süre önce, popüler altcoin’in değerinin o günden bu güne üç katına çıktığını belirtti.

Coinbase & SEC Karşılaşması

ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu Coinbase‘i henüz piyasaya sürülmemiş borç verme teklifi nedeniyle dava açmakla tehdit etti. Şirket SEC’in taleplerine boyun eğmiş ve söz konusu ürünü rafa kaldırmış olsa da, baltayı zorlu regülatörle gömmemiş gibi görünüyor.

Bu ayın başlarında Coinbase, 1930’ların yasalarının “teknolojik devrim” için uygun olmadığını savunarak ajansı kripto para odaklı yeni bir düzenleyiciyle değiştirmeyi önerdi.

Borsa, Kongre’yi, öngördüğü önemli ölçüde farklı bir düzenleyici rejim oluşturacak bir yasa çıkarmaya ikna etmek zorunda kalacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar