reklamı kapat

HitBTC’den Şüpheli Hamle; Hesaplar Donduruldu

HitBTC kullanıcıları paralarını çekemediklerini iddia etti.
2 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Kripto para borsası HitBTC kullanıcı hesaplarını yıllık düzenlenen proof of keys etkinliğinin öncesinde dondurdu.

31 Aralık 2018’de şirket Reddit’te kripto parasını çekemediği şikayetinde bulunan bir kullanıcıya yanıt verdi. Kullanıcı müşteri tanı sisteminine kayıt olduğunu ve altı aydır HitBTC hesabına girmeye çalıştığını ifade etti. Parasının büyük miktarını söyleyen kullanıcı halen bir miktar parasının borsada kaldığını iddia etti.

Kullanıcı 40’ın üzerinde e-posta attığını ve HitBTC en nihayetinde hesabını açtığını belirtti. Parasının çoğunu zaman kaybetmeden çeken kullanıcı HitBTC’nin otomatik kısıtlamaların olmayacağına dair söz verdiğini de ekledi. Başka bir kullanıcı ise HitBTC’nin kendi menfaatine para çekme politikası olduğunu doğruladı, kullanıcı şunları yazdı:

Müşteri tanı ile ilgili bütün belgeleri günler önce sundum ancak destek birimi benimle ilgilenmiyor. Dolandırıldım mı? Yıllardır birçok kripto para borsasında al-sat yapıyorum ve hiçbir zaman hesabım bu şekilde dondurulmamıştı.

Kullanıcılar HitBTC’nin proof of keys etkinliğinden çekinerek kasıtlı olarak hesapları dondurduğunu iddia ediyor. Proof of keys etkinliği Bitcoin yatırımcısı Trace Mayer tarafından başlatıldı. Her yıl ocak ayının 3. gününde bütün kullanıcılar 3. partilerden kripto paraları çekerek etkinliğe katılıyorlar. Kullanıcılar 3. partileri ve merkezi kurumları gerçekten kripto paraları tutup tutmadığına dair test etmiş oluyor. Böylece kurumların borçları ödeme gücü sınanıyor. Kullanıcıların bazıları da HitBTC’nin ödeme gücünü yitirdiğini düşünüyor.

John McAfee 2018 yılı başlarında HitBTC’nin boykot edilmesi gerektiğini ifade etti:

Kripto para borsaları savaştığımız şeye dönüştü. Borsalar çok güçlü. Örneğin HitBTC insanların aylık gelirinden daha yüksek bir fiyata giriş ücreti belirledi, bu insanların hayatını kolaylaştıran bir davranış değil.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.