Hardfork İçin Saatler Kaldı! Cardano Bugün Duyurdu! ADA Coin Yorum!

Cardano yatırımcıları heyecanla bunu bekliyordu. Güncellemenin detayları neler? ADA Coin yükselecek mi?
16:10
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

PoS konsensüs mekanizmasına sahip en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olan Cardano büyük bir güncelleme yapacak. Büyük duyuru bugün yapıldı ve enflasyon verisinin pozitif gelmesiyle bu gelişme fiyatta ciddi artışa neden olabilir. Peki bugün duyurulan ve saatler sonra gerçekleştirilecek olan büyük güncelleme ne?

Cardano Hardfork

Cardano‘nun büyük Valentine güncellemesi saatler sonra gerçekleşecek. Cardano’nun SECP (veya Valentine) yükseltmesinin ilerleyen saatlerde gerçekleşmesi bekleniyor. 10 Şubat tarihinde Cardano kurucusu Hoskinson IOG tarafından Cardano Vakfı ve Emurgo iş birliğiyle Cardano ana ağını 14 Şubat 2023 Salı günü 06:44’te protokol v8’e yükseltmek için bir güncelleme teklifi sunuldu. Bunun 394. dönemin başlangıcında, mutlak slot yüksekliği 84844800 ve tahmini blok yüksekliği 8403208 civarında olacağı tahmin edilmektedir.

Standard for Efficient Cryptography (SECP) yükseltmesinin bir sonucu olarak Cardano’ya yeni kriptografik ilkeller eklenecek ve böylece Plutus ile daha fazla uyumluluk ve güvenli zincirler arası dApp geliştirme teşvik edilecektir.

ADA Coin Yorum

 ECDSA ve Schnorr imzalarını işleyen Plutus’taki yeni yerleşik işlevlerin yetenekleri, geliştiricilerin farklı ağlarla iletişime geçebilen uygulamalar oluşturmasına imkan tanınacak. IOG, yeni yükseltmenin Vasil’den daha az karmaşık olduğunu ve mevcut dApp’ler üzerinde daha az etkiye sahip olduğunu açıkladı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Alex IOHK ve diğerleri tarafından IOG’nin cüzdanı Lace ile ilgili güncel durumu tartışmak için bugün bir Twitter yayını yapılacak.

Binance bugün ADA Coin işlemlerini güncelleme nedeniyle askıya aldı. Hard fork ve ağ yükseltmesinin bir sonucu olarak herhangi bir ek token üretilmeyecek. Binance, güncellenen ağın istikrarlı olduğunu belirlediğinde ADA Coin işlemlerini yeniden aktifleştirecek. Para yatırma ve çekme işlemleri sonrasında devam edecek.

Bitcoin (BTC) yazı hazırladığı sırada 21.800 dolardan alıcı buluyor. ADA Coin ise 0,3622 dolardan alıcı buluyor. Fiyat BTC karşısından yaklaşık %2 kazanç elde etti. Herkes yaklaşan enflasyon verisine odaklandı. Eğer veri 3 ayın ardından beklenti üstü gelirse bu durum doların daha fazla güçlenmesine neden olacağı için kripto paralar hızla düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar