X


Gözler Bu Altcoin’e Çevrildi! Hedef 100 Dolar mı?

Veriler, bu altcoin'de 100 doları işaret ediyor.
21:15
24 Ağustos 2021
Gözler Bu Altcoin'e Çevrildi! Hedef 100 Dolar mı?

Kripto para piyasası genel bir yükselişin ardından bugün itibarıyla yeniden düşüşe geçti. Ancak verilere göre, bu altcoin güzel bir performans sergileyerek yatırımcılarının yüzünü güldürebilir.

Filecoin 100 Doları Hedefliyor

Filecoin (FIL), 9 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve son 30 günde %65 kazanç elde etti. Türev verileri ve son protokol gelişmelerine göre Filecoin’in yakın vadede 100 dolara ulaşması bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Filecoin fiyatının 1 Nisan’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 235 dolara ulaşmasına katkıda bulunacak pek çok önemli gelişme yaşandı. Ancak kripto para birimi bu seviyenin %67 altında işlem gördüğü için fiyatı çok fazla etkileyemedi. Şimdi, Filecoin (FIL) fiyatının 100 dolara ulaşmasına neden olacak önemli gelişmeler arasında ne var gelin hep birlikte inceleyelim.

Çin Merkezli Madencilik Faaliyetleri Yatırımcıların Beklentilerini Artırdı!

Filecoin, kullanıcılarının fazla depolamalarını açık kaynaklı bir platformda satarak ödüller kazanmalarını sağlayan merkezi olmayan bulut tabanlı bir veri depolama ağıdır.

Ağın depolama kapasitesi Şubat ayında 2,5 eksabaytı aştı ve bu gelişme, milyarder yatırımcı ve Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss gibi önemli isimlerin Filecoin hakkında olumlu yorumlar yapması ile sonuçlandı.

Ayrıca GBTC Trust’ın arkasındaki dijital para varlık yöneticisi Grayscale Investments, 17 Mart’ta yaptığı açıklama ile Filecoin yatırım aracının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Buna ek olarak 25 Mart’ta Fenbushi Capital, SNZ Capital ve Neo’s EcoFund gibi büyük Çinli yatırım grupları tarafından desteklenen 23 milyon dolarlık bir Filecoin Ekosistem Fonu açıklandı.

Filecoin Arzı Yarıya Düşürüldü

31 Mart’ta Qtum’un kurucusu Patrick Dai, protokolün Qtum ağı üzerinden Filecoin için akıllı sözleşmeleri etkinleştirmek için çalıştığını söyledi. Ayrıca CrossTower borsasında araştırma analisti olan Martin Gaspar 10 Nisan’da yaptığı açıklamada, PoW platformlarındaki kıtlık nedeniyle Çinli madencilerden yoğun bir talep geldiğini söyledi. Gaspar, bu madencilerin “token için taleple sonuçlanacak şekilde FIL tokenini teminat olarak rehin vermeleri gerektiğini” de sözlerine ekledi.

Son olarak Filecoin, 15 Nisan’da attığı adımla Filecoin arz ekonomisini değiştirerek günlük 648.000 FIL’den 365.000’e düşürdü. Sert kesinti muhtemelen token için bir kıtlık algısına yol açtı. Uzmanlara göre bu durum, bireysel yatırımcıların ve madencilerin etkinlik öncesinde yatırımlarını hızlandırmalarına neden olmuş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar