GameStop’dan Önemli Hamle! Shiba Inu, Dogecoin ve Diğer Kripto Paraları Ödeme Yöntemlerine Ekledi

Flexa, Amerikan video oyunu mağazası GameStop'un desteklenen satıcılar listesine geri döndüğünü doğruladı.
11:45
17 Aralık 2021
GameStop'dan Önemli Hamle! Shiba Inu, Dogecoin ve Diğer Kripto Paraları Ödeme Yöntemlerine Ekledi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Gemini destekli kripto ödeme ağı Flexa, geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruyla birlikte Amerikan video oyunu mağazası GameStop‘un desteklenen satıcılar listesine geri döndüğünü doğruladı.

GameStop Shiba Inu, Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek

Flexa tarafından yapılan açıklamaya göre “Spedn” mobil uygulaması artık GameStop’un tüm ABD lokasyonlarında Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmaya izin verecek.

Ayrıca Flexa, metaverse ile ilgili birkaç kripto para birimi için destek ekledi. Bunlar 2021’n başından bu yana büyük kazançlar elde eden en popüler kripto para birimlerinden bazıları; Axie Infinity Shard (AXS), Smooth Love Potion (SLP) ve Decentraland (MANA)

Ek olarak bu haftanın başlarında ağ, NFT ekosistemindeki en büyük varlıkların bazılarını desteklemeye de başladı.

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük meme kripto para birimi olan Shiba Inu ise, geçen hafta Flexa tarafından entegre edildi ve yılın en iyi performans gösteren kripto para birimine büyük bir benimseme artışı sağladı.

Kripto Para Birimleri Yerine Dolar

Mart 2019’da başlatılan Flexa ödeme ağı, kullanıcılarının Bitcoin ve diğer birkaç kripto para birimini fiziksel mağazalarda harcamasına izin verdi.

Ayrıca Süpermarket zinciri Whole Foods başlangıçta GameStop ile birlikte desteklenen satıcılar listesindeydi, ancak her iki şirket de daha sonra Spedn uygulamasından ayrıldı. Starbucks da uygulamanın denemesine katıldı.

Trader’ların hala kripto yerine nakit para aldıklarını ve Flexa’nın kendileri ile kripto sahipleri arasında aracı olarak hareket ettiğini belirtmek gerekir.

Ek olarak Flexa, anında ödemeleri işleyebilmek için bir ERC-20 token’ı olan AMP’yi teminat şeklinde kullanıyor. Bir hata durumunda, satıcılar kayıplarını karşılayan stake edilmiş AMP token’larını alıyorlar.

CoinMarketCap verilerine göre AMP, kabaca 2 milyar dolarlık piyasa değeriyle sıralamada en büyük 63. en büyük token olarak yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar