X


Futbol Devi PSG, Crypto com İle Anlaşmaya Vardı!

Kadro değeri bakımından Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain futbol kulübü ile kripto para borsası Crypto.com anlaşmaya vardı.
12:35
10 Eylül 2021

Avrupalı futbol devi Paris Saint-Germain, Perşmebe günü yazılan bir blog yazısına göre kripto para borsası Crypto com’u ilk resmi kripto para borsası ortağı olarak seçti. Anlaşma, Crypto com’un NFT (Non-fungible token) platformunda kulübün NFT‘lerinin de sergilenmesini içeriyor. Ayrıca Crypto com, bu sponsorluk anlaşmasının ücretinin büyük bir bölümünü borsanın kendi tokenı olan CRO token ile ödeyecek.

Crpto com CEO’su Konuya İlişkin Açıklamalar Yaptı

Crypto com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, Paris Saint-Germain ile ortaklığın, şirketin “dünyanın kripto para birimlerine geçişini” hızlandırma misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olacağını söyledi. NFT’lerin geliştirilmesinin futbol taraftarları için yeni ve heyecan verici deneyimler yaratacağını da ekledi.

Bu ortaklık, futbol endüstrisinin kripto para ekosistemiyle olan kesişimine en sonki örnek olarak gözüküyor. Ligue 1’deki (Fransa’nın en iyi profosyonel futbol ligi) son dokuz sezonda yedi kez şampiyon olan futbol devi, yakın bir zaman içinde FC Barcelona’dan yıldız futbolcu Lionel Messi’yi transfer ettiğini açıklamıştı. Lionel Messi’nin imzaladığı kontratta, yıldız futbolcunun maaşının bir kısmının kulübün kendi taraftar tokenı olan PSG token ile ödeneceğine yönelik bir madde yer aldığı da yakın bir zaman içerisinde doğrulandı. Ayrıca Messi, Avustralya merkezli dijital sanatçı BossLogic tarafından kariyeri ile ilgili çeşitli kripto sanat eserlerinin yer aldığı Ethernity Chain platformu “The Messiverse”de geçen ay lansmanla NFT trendinin bir parçası oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kazan-Kazan Modeli

Gün geçtikçe futbol endüstrisi ve kripto para ekosistemindeki ortaklıkların, sponsorlukların arttığı görülüyor. Bu model hem spor kulüplerine ciddi derecede ek gelir sağlıyor, hem de ortaklık kurulan borsalara yeni kullanıcıların gelmesiyle birlikte o borsaya hacim artışı yaşatıyor. Bunun yanı sıra taraftarlar, gerek taraftar tokenlar ile kulüp içi çeşitli oylamalarda oy kullanma hakkına sahip oluyor, gerek kulübün NFT kolleksiyonundan kulüp ile ilgili özel sanat eserlerini satın alabiliyor. Zaman ilerledikçe spor kulüpleri ile kripto para platformlarının arasındaki sponsorluk anlaşmaları da gitgide artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar