X


FTX CEO’sundan Bitcoin Eleştirisi: “Bir Ödeme Ağı Olarak Geleceği Yok!”

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in yüksek enerji maliyetleri nedeniyle bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını dile getirdi.
11:04
16 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Gün içerisinde Financial Times tarafından yayınlanan bir habere göre, dijital varlık borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, yüksek çevresel maliyetleri nedeniyle Bitcoin’in bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını söyledi. ABD’li girişimci, Bitcoin‘in daha çok altın gibi bir değer deposu olduğunu dile getirdi.

FTX CEO’sundan Bitcoin Eleştirisi

Dijital varlık borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Financial Times’ın gün içerisinde yaptığı bir habere göre, Bitcoin’in yüksek çevresel maliyetleri nedeniyle bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığını söyledi. Sam Bankman-Fried, madencilik faaliyetlerinin enerji maliyetlerine dikkat çekti ve Proof of Stake konsensus mekanizmaları ile çalışan blockchain ağlarına işaret etti.

FTX kurucusu ve CEO’su, saniyede milyonlarca işlem gerçekleşen bir ödeme ağının verimli olması ve düşük enerji maliyetlerine sahip olması gerektiğini dile getirdi.

FTX CEO’su, Yüksek Enerji Maliyetlerine Dikkat Çekti

Bitcoin’in yüksek enerji maliyetleri nedeniyle bir ödeme ağı olarak geleceği olmadığına yönelik düşüncelerini belirten Sam Bankman-Fried, lider kripto para birimi Bitcoin’in daha çok altın gibi bir değer deposu olduğunu belirtti. Ancak FTX CEO’sunun bu açıklamasının ardından sosyal medyadan çok sayıda eleştiri geldi. Yapılan eleştirilerde, madencilik faaliyetinde yüksek enerji kullanımının ağın güvenliğini sağladığı ifade edildi. Ekonomi gazetecisi Erkan Öz, gün içerisinde Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile bu konuya değindi. Erkan Öz, paranın bir sınırı ve maliyeti olması gerektiğini ve tarihte paranın bedava üretildiği durumların hiperenflasyon ile sonuçlandığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar