X


Forbes 400 Listesi Açıklandı: 6 Yeni Kripto Milyarderi Var!

Amerika’daki zengin insanları takip eden ve listeleyen Forbes 400 listesinde altı yeni kripto para milyarderi yer alıyor.
12:22
6 Ekim 2021

Bu yıl Forbes 400 listesine altı önemli isim girdi. Asıl önemli olan ise bu altı kişinin hepsinin kripto para endüstrisinden olması. Forbes 400, Amerika’daki en zengin insanları takip ediyor ve her ne kadar genel olarak insanlık zor bir dönem geçirmiş olsa da listede yer alan çoğu ismin daha da zenginleştiği görülüyor.

Forbes 400’de Yer Alan Kripto Milyarderleri

Toplamda listede minimum net değeri 2,9 milyar dolar olan yedi kripto milyarderi var ve bunlardan altısı listeye yeni dahil oldu. Forbes’a göre bu dijital devlerin toplam kolektif değeri tahmini olarak 55.1 milyar dolar. Bu rakam XRP’nin mevcut piyasa değerinin bile üzerinde ve Litecoin ile Bitcoin Cash‘in toplam piyasa değeri ile aynı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu rakamın %40’ıu yani yaklaşık olarak 22,5 milyar doları tek bir kişiye ait.

FTX ve Alameda Research’ün kurucusu Sam Bankman-Fried, servetinin çoğunu son iki yılda kazandı ve kripto endüstrisindeki en zengin kişisi seçildi. Bu kısa sürede Bankman-Fried, dünyanın en büyük kripto borsalarından birini kurdu. FTX şu anda CoinGecko’ya göre günlük spot hacimde 2,4 milyar dolar ve günlük türev işlem hacminde 10,5 milyar dolar işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un tahmini değeri 11,5 milyar dolar. Farklı bir bakış açısı ile bu değer Algorand’in (ALGO) piyasa hacmi ile eşit. Ayrıca Coinbase rakibi Gemini’nin kurucuları olan Winklevoss ikizlerinin de her birinin net 4,3 milyar dolar. Böylece Winklevoss ikizleri de liseteye yeni dahil olan isimler arasında yer alıyor.

Buna ek olarak 2012 yılında Coinbase’i Armstrong ile birlikte kuran Fred Ehrsam da tahmini net değeri 3.5 milyar dolar olarak listeye girdi.

Ripple Kurucusu da Listede

Kripto para birimlerinin ilk öncüleri arasında yer alan Jed McCaleb de 3 milyar dolar değer ile listede yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre McCaleb’ın kazancının büyük çoğunluğu hala elinde tuttuğu XRP’lerden geliyor.

Öte yandan geçen yılki listede 2,7 milyar dolarlık net değerle yer alan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, servetini %122 artırarak bu yıl tahmini olarak 6 milyar dolara çıkardı.

Son olarak Forbes, kripto para milyarderlerindeki bu artışı artan ilgiye ve kurumsal yatırımlara bağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar