reklamı kapat

Ethereum’un Beklenmeyen Yükselişi Bitti Mi?

Ethereum fiyatının 320 dolara kadar yükselişi bütün yatırımcıları şaşırttı.
19:11
26 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum son 5 gün içerisinde inanılmaz bir yükseliş elde etti ve 260 dolar seviyelerinden 320 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ethereum’un özellikle DeFi uygulamalarından dolayı ciddi bir yükseliş elde etmesi bekleniyorken beklenen olmadı ve DeFi sektörünün zirvede olduğu günlerde Ethereum yerinde saydı.

Ethereum fiyatının tam da DeFi furyası dinmeye başlarken yükselişe geçmesi ise yatırımcıların beklemediği bir gelişme olmuştu. Aslında bu yükseliş, tam da düşüş beklendiği anlarda geldi ve daha önce belirtilen düşüş indikatörlerinin tam tersi bir durum yaşandı.

Ethereum’da Düşüş Beklenirken Yükseliş Geldi

Tom Demark TD Sequential indikatörü bundan haftalar önce Ethereum grafiği için “9” mum sinyalini vermişti. Popüler bir indikatör olan TD Sequential’ın 9 ve 13 mum sinyallerinin herhangi bir kripto para grafiği için trendin ayıya döndüğüne işaret ettiği biliniyor. Ethereum fiyatının tam da bu indikatör sonrasında yükseliş yaşaması ise bunun yapay bir hareket olabileceğini düşündürttü.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bugün beklenmeyen bir şekilde yükseldi ve uzmanlar bunun boğa piyasası ile ilgili olduğunu düşünmekte. Ethereum fiyatı 320 doları gördükten sonra 308 dolara kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise ETH/USD işlem çiftinin 311 doların üstüne çıktığı ve yeniden yükseliş trendine devam etmeye başladığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.