reklamı kapat

Ethereum’dan %8’lik Artış!

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan kripto para yatırımcısını sevindirdi…
10:39
8 Nisan 2019

Ethereum, 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %8 değer kazanarak ilk on kripto para içinde en çok kazandıran altcoin oldu.

Ethereum 10 Mart’tan nisan başına kadar 130 dolar ile 140 dolar aralığında küçük fiyat hareketleriyle devam ediyordu. 1 Nisan’da Bitcoin’in beklenmedik şekilde değer kazanması ve 5.000 dolar seviyesini geçmesiyle tüm kripto paralar gibi Ethereum da artış eğilimi gösterdi. 150 dolar seviyesini aşan ETH, 178 dolara kadar çıktı.

Daha sonra 4 Nisan’da tekrar 155 dolar seviyelerine inen Ethereum, bir süre bu çizgide seyretti. Bu sabah erken saatlerde ise piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum yaklaşık olarak %8’lik bir artışla 181,30 dolara kadar çıktı.

Öte yandan fiyat artışıyla beraber Ethereum’un piyasa hacmi de 17 milyar 692 milyon dolar seviyelerinden 19 milyar 300 milyon dolar seviyelerine kadar çıktı.

Artışın Sebebi Ne?

2013 yılında Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürülen Ethereum yaşadığı hard fork’un ardından bir süre sabit fiyat hareketleri çizerek ilerlemişti. 1 Nisan’da Bitcoin’in fiyat artışıyla hareketlenen ETH, uzun süre sonra 180 dolar barajını geçerek yatırımcısını sevindirdi.

Ethereum’un bu yükselişin geçtiğimiz saatlerde Ethereum Classic’te (ETC) yaşanan yaklaşık %20’lik artışla bağlantısı olabilir. ETC’nin Atlantis hard fork’u sebebiyle yükselişe geçmiş olabileceğini bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Öte yandan son yirmi dört saatte Bitcoin de kayda değer bir artış yaşayarak yaklaşık olarak %2 oranında yükseldi. BTC fiyatı neredeyse 5.300 dolar seviyelerine ulaştı. Ethereum, Bitcoin’in bu artışını da takip etmiş ve artış eğilimi göstermiş olabilir.

Yazının yayıma hazırlandığı sırada Ethereum 179.80, Bitcoin 5,235 dolardan işlem görüyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.