X

Ethereum’da Önemli Bir Seviye Kaybedildi, Fiyat Düşüyor! İşte ETH’de Son Durum

Ethereum'da sert düşüş yaşandı. Popüler altcoin 4.000 doların altına geriledi.
09:35
19 Kasım 2021
Ethereum'da Önemli Bir Seviye Kaybedildi, Fiyat Düşüyor! İşte ETH'de Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası bir süredir düşüş içerisinde ve bu düşüş bugün hız kazandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içerisinde 55.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu düşüş altcoin‘lerde de düşüşü hızlandırdı. Öyle ki en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da kritik bir seviyeyi kaybetti.

Ethereum (ETH) 4.000 Doların Altına Geriledi

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum‘un (ETH) fiyatı, 28 Ekim’den bu yana ilk kez psikolojik olarak önemli BİR seviye olan 4.000 dolar seviyesinin altına düştü. Öyle ki lider altcoin gün içerisinde başlayan düşüşle birlikte 3.959 dolar seviyesine dokundu.

Popüler kripto para birimi Ethereum (ETH), sadece sekiz gün önce hızlı bir artış başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 dolara ulaştı. Ancak ETH, bu yükselişin ardından %17.44’e varan bir düşüş yaşayarak 4.000 doların da altına geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 56.500 dolar seviyesinin altında işlem görüyor ve kripto para piyasasının geri kalanını önemli ölçüde aşağı itiyor. Bitcoin, 10 Kasım’da tüm zamanların zirvesi olan 69.044 dolara ulaştıktan sonra yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için mücadele ediyor.

Öte yandan Solana (SOL) ve Shiba Inu (SHIB), son 24 saat içinde sırasıyla %12 ve %15 düşüşle en popüler altcoin‘ler arasında en çok düşüş yaşayan kripto para birimleri oldu.

Ayrıca Coinglass verilerine göre, piyasadaki bu düşüşle birlikte büyük borsalarda son dört saat içinde 271 milyon dolar değerinde kripto tasfiye edildi.

Ethereum Son Durum

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan kripto para birimi Ethereum, son düşüşten büyük ölçüde etkilendi. Öyle ki popüler kripto para birimi geçtiğimiz hafta 4.878 dolar ile tüm zamanlarını belirlerken bugün 4.000 doların altında işlem gördü.

Piyasada yaşanan bu düşüşle birlikte Ethereum, gün içerisinde 3.959 dolar seviyesine iğne attı.

Popüler kripto para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.8’lik bir düşüşle 4.080 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar