X


Ethereum’da Değer Kayıpları Sürüyor: ETH, Düşüş Hareketlerine Devam Edecek mi?

Ethereum, kaydettiği son düşüş hareketleri ile birlikte 3.430 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.
10:30
6 Ocak 2022

3.750 dolar fiyat seviyelerindeki direncinden reddedilerek 3.430 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, aşağı yönlü bir ivme kazanarak kritik destek seviyelerini kaybetti. Ethereum, kaydettiği bu değer kayıpları ile birlikte 3.200 dolarlık güçlü destek seviyesine de önemli ölçüde yaklaştı.

Ethereum, Değer Kayıplarına Devam Ediyor

Lider altcoin Ethereum, bir süredir kaydettiği yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 3.800 dolar direncini aşamadı ve değer kayıplarına devam ederek kritik destek seviyelerini kaybetti. Kaydettiği bu değer kayıpları ile birlikte 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye başlayan Ethereum, 3.450 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

ETH‘deki bu değer kaybını değerlendiren analistler, kısa vadede 3.500 dolar fiyat seviyelerinin aşılması gerektiğini ve düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda da Ethereum’un 3.200 dolar destek seviyesine gerileme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’da Kritik Fiyat Seviyeleri

ETH‘nin kısa vadede yeniden 3.500 doların üzerine çıkamaması durumunda aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam edebileceğini söyleyen analistler, burada takip edilmesi gereken ilk güçlü destek seviyesi olarak 3.200 dolar fiyat bandına işaret etti. Analistler, piyasanın toparlanması ve kripto varlıkların yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlaması durumunda ise Ethereum’un 3.800 dolar ve 4.000 dolar direncini kırmasının kısa vadede oldukça kritik olduğunu belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolaysıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar