X

Ethereum’a Talep Artıyor! En Az 32 ETH Tutan Cüzdan Sayısı Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Elde edilen verilere göre en az 32 Ethereum tutan cüzdan sayısı son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
08:40
14 Ekim 2021
Ethereum'a Talep Artıyor! En Az 32 ETH Tutan Cüzdan Sayısı Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Dünyanın en büyük merkezi olmayan blok zinciri ağı olan Ethereum (ETH), zincir içi trendlere göre daha küçük ve orta ölçekli bireysel alıcıları kendine çekiyor. Glassnode analitiğinden elde edilen veriler, cüzdanında 32’den fazla Ethereum tutan adres sayısının 5 ayın en yüksek seviyesi olan 109.188’e ulaştığını ve yaklaşık bir hafta önce zirveye ulaşan bir birikim eğilimini doğruladığını gösteriyor.

Daha Fazla İnsan Ethereum Satın Alıyor

Ethereum birikimindeki mevcut artış eğilimine rağmen, en az 32 Ethereum tutan toplam adres sayısı son altı ayda önemli ölçüde düştü. Ethereum birikimi, son 14 günde% 27,6’dan fazla yükselen dijital para biriminin cari fiyatına yansıdı. Buna ek olarak Coingecko’nun verilerine göre, dijital para birimi geçen yıl% 822.5 oranında kayda değer bir artış kaydetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler kripto para birimi ETH, içeriğin kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.59’lik bir büyümenin üzerine yazı yazarken 3.643 dolardan el değiştiriyor.

Yatırımcılar Ethereum Biriktiriyor

Açık kaynaklı blockchain ağını çevreleyen sağlam ekosistem hesaba katıldığında Ethereum’un her alanda birikmesi kaçınılmazdır. Öte yandan Ethereum merkezi olmayan finans (DeFi) fırsatlarına büyük önem verilmiş olsa da, Değiştirilemez Token (NFT) teklifleri yavaşlamıyor.

Ethereum, daha geniş topluluğa yenilikçi DeFi ve NFT projelerinin bir karışımını sunan bir dizi rakip blok zinciri protokolünü memnuniyetle karşılasa da, Ethereum ağı tartışmasız bu devrim niteliğindeki yenilikler için baskın merkezdir.

NFT’lere olan taleple, NFT‘yi basmak için Ethereum‘a karşılık gelen bir talep var. Bu eğilim yakın gelecekte yavaşlama belirtisi göstermedi.

Ethereum ekosistemi, tüm ağı enerji yoğun İş Kanıtı (PoW) modelinden daha sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir Proof-of-Stake (POS) modeline geçirmeyi amaçlayan bir sistem olan Ethereum 2.0 modelinin ortaya çıkışına da hızla yaklaşıyor.

PoS protokolü, halihazırda devam etmekte olan operasyonel bir model olan, kullanıcıların coinlerini stake etmesiyle çalışacak. PoS protokolü için bir onaylayıcı olmak için şu anda depozito olarak toplam 32 ETH gerekiyor ve ayrıca daha fazla yatırımcının Ether madeni parasına yığılmasının olası nedenini yeniden doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar