reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 13/05/2020

Ethereum bu yükselişini sürdürebilecek mi?
21:00
13 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin‘in son günlerdeki rallisi ile beraber yeniden yükselişe geçti ve bir süre 190 doların altında kalsa da bir anda 195 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Ethereum Yorumları

ETH’nin 9.100 doların üstüne çıkması burada tutunabilmesini sağlayamamış olsa da Ethereum hala 195 doların üstünde tutunmayı başardı ve bu BTC yerinde sayarken ETH’de ve altcoin’lerde mini bir ralli yaşanabileceğini gösteriyor. Şu an için ETH/USD işlem çiftinin olası bir düşüşe karşı ilk destek seviyesi 190,50 dolar olarak gözüküyor.

Günlük bazda ETH’yi defalarca koruyan 190,50 dolar seviyesi günlük kapanışın 195 dolar üstünde gerçekleştirilmesi durumunda görevini 195,50 dolara devredebilir ve en önemli destek artık 195,50 dolar olabilir. 1 saatlik grafikteki 50 günlük basit hareketli ortalamaya bakıldığında satış baskısının ETH boğalarının 188 dolara kadar götürebileceği ancak burada bile trendin kırılmayacağı görülüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum’un içerisinde bulunduğu yükseliş trendi ve elmas formasyonu fiyatı psikolojik bir destek olan 200 dolar seviyesine kadar çıkartabilir ve buradaki direncin kırılması gerçek anlamda bir FOMO başlatacaktır. Bunun yanı sıra Ethereum fiyatının gidişatının direkt olarak Vitalik Buterin’in açıklamaları ile de değişebileceği biliniyor.

Buterin geçtiğimiz günlerde Ethereum 2.0’ın Temmuz ayında başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceğini belirtse de Twitter’dan bugün yaptığı açıklamasında bu konuda hata ettiğini ve tarihin değişebileceğini itiraf etti.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.