X

Ethereum Yeniden ATH’a Ulaştı! 5.000 Dolar Yolculuğu Devam Ediyor

Lider altcoin Ethereum (ETH), yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
12:00
8 Kasım 2021
Ethereum Yeniden ATH'a Ulaştı! 5.000 Dolar Yolculuğu Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün yeni bir artış başlattı ve 66.237 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’deki bu fiyat hareketi en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘da da artışa neden oldu ve ETH yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum 5.000 Dolara Çok Yaklaştı

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birim olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz günlerde yukarı yönlü bir artış başlattı. Bitcoin’in artışa geçmesi ile birlikte Ethereum’da ivme kazandı ve bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Öyle ki Ethereum geçtiğimiz günlerde 4.350 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Daha sonra ETH fiyatı artışa geçti ve bugün itibarıyla son 24 saatte %4.5’lük bir artış yaşadı ve 4.762 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum, bu artışla birlikte 5.000 dolarlık kritik seviyeye bir adım daha yaklaştı. Popüler kripto para birimi ETH, piyasanın yön değiştirmemesi durumunda yakın vadede 5.000 dolar seviyesini de geride bırakabilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.88 artışla 4.725 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum fiyatı 4.700 doların üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 4.762 dolara kadar yükseldi ve şu anda kazançlarını konsolide ediyor.

Ayrıca Ethereum, 4.600 doların ve 100 saatlik SMA’nın oldukça üzerinde işlem görüyor. Ek olarak saatlik ETH/USD grafiğinde 4.680 dolara yakın destekle oluşan dik bir yükseliş trendi çizgisi var.

Yukarı yönde ani bir direnç 4.730 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük direnç 4.750 dolar seviyesine yakın. 4.750 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma, muhtemelen yeni bir ralliyi tetikleyebilir. Bir sonraki kilit direnç 4.800 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kazanç, fiyatı yakın vadede 5.000 dolar seviyesine çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar